Máte
otázku?

Náš tím

Milan Ficek
JUDr. Milan Ficek
advokát
02/ 381 04 750
advokat@ficek.sk

Milan Ficek

Vek: 41 rokov
Prax v advokácii: 16 rokov (13 rokov ako advokát). 

S kolegami v kancelárii chceme vytvoriť najväčšiu právnu poradňu na Slovensku, v ktorej si každý nájde zadarmo odpoveď na rôzne právne problémy. 

 

Moja srdcová oblasť v práve je majetkové právo. To je oblasť, ktorej sa primárne venujem v našej kancelárii. Zastávam názor, odborník je nielen ten kto nielen poradí ale aj nájde riešenie, ktoré nebude len zbytočným výdavkom. Prešiel som tisíce prípadov v majetkovom práve a preto viem pomerne rýchlo zhodnotiť najlepší postup a šance na úspech. Právo nie je len čiernobiele ako sa veľa ľudí domnieva. 

 

Pracujem ako advokát a chcem, aby ste ako môj klient nechali riešenie svojich problémov na mňa, aby ste sa na mňa spoľahli a vedeli, že ste v dobrých rukách.

Advokát musí vždy urobiť pre klienta maximum. Riešiť zamotané prípady ľudí a hľadať v nich riešenia, ktoré im pomôžu dostať sa z problémov ma napĺňa od samého začiatku práce v advokácii.

 

Mám rád výzvy a tí, čo ma poznajú vedia, že sa nezastavím len tak pred ničím. Právo robím už dlho a stále na sebe pracujem, aby som pomáhal svojim klientom dostať to, čo chcú. Myslím za klienta niekoľko krokov dopredu, strategicky. 

Považujú ma za morálneho a empatického človeka. Ale na protistranu som tvrdý.

 

Trochu o mne:

Som ženatý od roku 2010. S manželkou máme jedného syna, ktorý má 9 rokov. Pochádzame s manželkou obaja zo skromných pomerov, ja som zo štyroch súrodencov, moja mama pracovala ako upratovačka a otec bol elektrikár. Môj otec za socializmu nemohol študovať, pretože jeho otec (môj dedo) bol politickým väzňom, ako odsúdený pracoval v uránových baniach, takže keď som bol malý, sa toto často u nás riešilo a postihlo to aj našu rodinu. Táto doba je už preč a ja som vďačný, že som mohol študovať to, čo má baví. 

 

Moja manželka je tiež advokátka. Ľudia sa ma často pýtajú, ako to vydržíme, keď sme spolu s manželkou doma a aj v práci, či nemáme náhodou 'ponorkovú chorobu'. My sa však často v práci ani nevidíme, buď som ja alebo manželka na súde alebo máme konzultácie, prípadne pracujeme zatvorení vo svojich kanceláriách na prípadoch svojich klientov. Snažíme sa však spolu stretnúť na obede a všetci pri večeri. 

 

Myslím si, že človek musí mať doma silné zázemie, ak chce v práci pracovať naplno a vyhrávať pre svojich klientov.

Advokát v podstate stále rieši len problémy iných ľudí. Ak by popri tom mal riešiť ešte aj svoje vlastné problémy, tak nepodáva 100% výkon. Preto považujem vždy za výhodu, ak sú manželia z toho istého oboru, pretože vás druhý manžel ľahšie pochopí (napríklad, keď vyhrám v ťažkom spore, pretože chápe, čo to obnáša).

 

Rád venujem svoju energiu práve vám, našim klientom. Preto sa s vami veľmi rád stretnem, či už na diaľku alebo osobne. S kolegami v kancelárii tvoríme tím, ktorý bojuje za práva svojich klientov a stojí na ich strane až kým nevyhráme. 

 
Venujem sa najmä tomuto právu: majetkové vysporiadanie, občianske, obchodné, rodinné, stavebné, všetko čo súvisí s majetkovým právom 
Nevenujem sa: právu sociálneho zabezpečenia a právu duševného vlastníctva, konkurzom.
 
 
Tu si pozrite videá - odborné diskusie na tému BSM:
 
 

Profesionálna kariéra

Profesijná činnosť a skúsenosti:
Samostatný advokát (2009-2010)
Advokát a partner v Advokátskej kancelárii Ficek & Partners (od 2010)

Členstvo v advokátskych komorách:
Zapísaný v zozname Slovenskej advokátskej komory a v zozname Českej advokátskej komory.

Kde som študoval?
Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2001-2006 - titul Mgr.), Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2007 - titul JUDr.)

LEXANA - asistentka