Máte
otázku?

Náš tím

Milan Ficek
JUDr. Milan Ficek
advokát
02/ 381 04 750
advokat@ficek.sk

Milan Ficek

Vek: 41 rokov
Prax v advokácii: 17 rokov (14 rokov ako advokát). 

S kolegami v kancelárii denne pracujeme na najväčšej právnej poradni na Slovensku, v ktorej si každý nájde zadarmo odpoveď na rôzne právne problémy. 

 

Moja srdcová oblasť v práve je majetkové právo. To je oblasť, ktorej sa primárne venujem v našej kancelárii. Zastávam názor, že odborník je ten kto nielen poradí ale aj nájde riešenie, ktoré nebude len zbytočným výdavkom. Prešiel som tisíce prípadov v majetkovom práve a preto viem pomerne rýchlo zhodnotiť najlepší postup a šance na úspech. Právo nie je len čiernobiele, ako sa veľa ľudí domnieva. Riešení existuje často viac a niektoré sú skryté pre tých, ktorí nemajú skúsenosti. 

 

Pracujem ako advokát a chcem, aby ste ako môj klient alebo moja klientka nechali riešenie svojich problémov na mňa, aby ste sa na mňa spoľahli a vedeli, že ste v dobrých rukách.

 

Advokát musí vždy urobiť pre klienta maximum. Riešiť zamotané prípady ľudí a hľadať v nich riešenia, ktoré im pomôžu dostať sa z problémov ma napĺňa od samého začiatku práce v advokácii.

 

Mám rád výzvy a tí, čo ma poznajú vedia, že sa nezastavím len tak pred ničím. Právo robím už dlho a stále na sebe pracujem, aby som pomáhal svojim klientom dostať to, čo chcú. Myslím za klienta niekoľko krokov dopredu, strategicky. 

Považujú ma za morálneho a empatického človeka. Ale na protistranu som tvrdý.

 

Trochu o mne:

Som ženatý od roku 2010. S manželkou máme jedného syna, ktorý má 10 rokov. Pochádzame s manželkou obaja zo skromných pomerov, ja som zo štyroch súrodencov, moja mama pracovala ako upratovačka a otec ako elektrikár, pretože za socializmu nemohol študovať, pretože môj dedo (jeho otec) bol politickým väzňom a strávil viac ako 10 rokov vo výkone trestu alebo na nútených prácach v baniach. Takže keď som bol malý, sa toto často u nás riešilo a postihlo to aj našu rodinu. Táto doba je už preč a ja som vďačný, že som mohol študovať to, čo má baví. 

 

Moja manželka je tiež advokátka. Ľudia sa ma často pýtajú, ako to vydržíme, keď sme spolu s manželkou doma a aj v práci, či nemáme náhodou 'ponorkovú chorobu'. My sa však často v práci ani nevidíme, buď som ja alebo manželka na súde alebo máme konzultácie, prípadne pracujeme zatvorení vo svojich kanceláriách na prípadoch svojich klientov. Snažíme sa však spolu stretnúť na obede a všetci pri večeri. 

 

Myslím si, že človek musí mať doma silné zázemie, ak chce v práci pracovať naplno a vyhrávať pre svojich klientov.

Advokát v podstate stále rieši len problémy iných ľudí. Ak by popri tom mal riešiť ešte aj svoje vlastné problémy, tak nepodáva 100% výkon. Preto považujem vždy za výhodu, ak sú manželia z toho istého oboru, pretože vás druhý manžel ľahšie pochopí (napríklad, keď vyhrám v ťažkom spore, pretože chápe, čo to obnáša).

 

Rád venujem svoju energiu práve vám, našim klientom. Preto sa s vami veľmi rád stretnem, či už na diaľku alebo osobne. S kolegami v kancelárii tvoríme tím, ktorý bojuje za práva svojich klientov a stojí na ich strane až kým nevyhráme. 

 
Venujem sa najmä tomuto právu: majetkové vysporiadanie, občianske, rodinné, stavebné, všetko čo súvisí s majetkovým právom 
Nevenujem sa: právu sociálneho zabezpečenia a právu duševného vlastníctva, konkurzom.
 
 
Tu si pozrite videá - odborné diskusie na tému BSM:
 
 

Profesionálna kariéra

Profesijná činnosť a skúsenosti:

Samostatný advokát (2009-2010)

Advokát a partner v Advokátskej kancelárii Ficek & Partners (od 2010)

 

Členstvo v advokátskych komorách:

Zapísaný v zozname Slovenskej advokátskej komory a v zozname Českej advokátskej komory.

 

Kde som študoval?

Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2001-2006 - titul Mgr.), Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2007 - titul JUDr.)

Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.