Máte
otázku?

Náš tím

Milan Ficek
JUDr. Milan Ficek
advokát
02/ 381 04 750
advokat@ficek.sk

Milan Ficek

Vek: 39 rokov
Prax v advokácii: 16 rokov (12 rokov ako advokát)

Viete ako je ťažké nájsť odborníka, keď hľadáte pomoc so svojím problémom? A keď ho nájdete, tak chcete mať istotou, že urobí presne to čo má, poradí Vám vybrať si riešenie, ktoré nebude len zbytočným výdavkom. 

Pracujem ako advokát a chcem, aby moji klienti nechali riešenie svojich problémov na mňa, aby sa spoľahli a vedeli, že sú v dobrých rukách a že vždy urobím maximum. Riešiť zamotané prípady ľudí a hľadať v nich riešenia, ktoré im pomôžu dostať sa z problémov ma napĺňa od samého začiatku.

Mám rád výzvy a tí, čo ma poznajú vedia, že sa nezastavím len tak pred ničím. Právo robím už dlho a stále na sebe pracujem, aby som pomáhal svojim klientom dostať to, čo chcú. Myslím za klienta niekoľko krokov dopredu, strategicky. 

Považujú ma za morálneho a empatického človeka. Ale na protistranu som tvrdý.

V právnej oblasti sú mojou srdcovkou majetkové spory, na ktoré sa špecializujem. Rád si preto prečítam všetko, čo sa týka tejto oblasti práva a tiež mám rád dobré knihy.

Som ženatý od roku 2010. S manželkou máme jedného syna, ktorý má teraz 9 rokov. Momentálne ho fascinuje Lego, takže tie malé kocky sú u nás doma úplne všade. Tiež spolu staviame puzzle (ale je v tom lepší :)). 

Moja manželka je tiež advokátka. Ľudia sa ma často pýtajú, ako to vydržíme, keď sme spolu s manželkou doma a aj v práci, či nemáme náhodou 'ponorkovú chorobu'. My sa však často v práci ani nevidíme, buď som ja alebo manželka na súde alebo máme konzultácie, prípadne pracujeme zatvorení vo svojich kanceláriách na prípadoch svojich klientov. Snažíme sa však spolu stretnúť na obede a všetci pri večeri. 

Myslím si, že človek musí mať doma silné zázemie, ak chce v práci pracovať naplno a priviedol klientov do cieľa.

Advokát v podstate stále rieši len problémy iných ľudí. Ak by popri tom mal riešiť ešte aj svoje vlastné problémy, mal by to veľmi ťažké. Preto považujem vždy za výhodu, ak sú manželia z toho istého oboru, pretože ten druhý manžel vás ľahšie pochopí (napríklad, keď sa teším z výhry v ťažkom spore, pretože chápe, čo to obnáša).

To mi dáva čas a energiu venovať sa vám, našim klientom. Rád sa s vami stretnem, či už na diaľku alebo osobne.

Ťažko sa mi pozerá na to, keď si neviete rady. Nemusíte sa trápiť nad právnymi problémami, my to robíme radi a verím, že pomôžeme Vám ako sme už pomohli tisícom spokojných klientov. 

 
Venujem sa najmä tomuto právu: občianske, obchodné, rodinné, stavebné, trestné. 
Nevenujem sa: právu sociálneho zabezpečenia a právu duševného vlastníctva, konkurzom.

Profesionálna kariéra

Profesijná činnosť a skúsenosti:
Samostatný advokát (2009-2010)
Advokát a partner v Advokátskej kancelárii Ficek & Partners (od 2010)

Členstvo v advokátskych komorách:
Zapísaný v zozname Slovenskej advokátskej komory a v zozname Českej advokátskej komory.

Kde som študoval?
Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2001-2006 - titul Mgr.), Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (2007 - titul JUDr.)

LEXANA - asistentka

Text správy
Moja správa
Text v prvnim tlacitku