Máte
otázku?

Odmena za právne poradenstvo


Odmena advokáta závisí od typu právnej pomoci, ktorú poskytne. Môže ísť o zastupovanie, vypracovanie alebo kontrolu dokumentu, prípadne iba o právne poradenstvo. Našim cieľom je, aby bola odmena advokáta transparentná (klient vopred poznal cenu podľa rozsahu práce a nečakali ho prekvapenia).


Cena odborných právnych konzultácii v našej advokátskej kancelárii je od 60 € za polhodinu.


Cena za vypracovanie jednoduchého dokumentu (napr. zmluva o pôžičke, uznanie dlhu...) stojí od 100 eur.


Cena za zastupovanie na súde závisí najčastejšie od počtu pojednávaní. Čím ich je viac, tým vás právne zastupovanie výjde viac, pretože naša odmena sa odvíja od počtu ukonov právnej pomoci. Vždy budete vedieť odmenu advokáta u nás vopred.Odmena advokáta sa určuje v súdnych sporoch aj podľa vyhlášky o odmenách advokátov (655/2004 Z.z.). Tu sme pre vás pripravili tabuľku pre výpočet odmeny: Výpočet odmeny advokáta. Dôležité je poznať hodnotu sporu.


Tiež je možné, že vás zastupovanie nebude stáť vôbec nič.


Ako je to možné?


Uviediem príklad, ktorý sme teraz riešili, a pri ktorom klient neplatil za naše zastupovanie vôbec nič a to aj napriek tomu, že v súdnom konaní vystupoval ako žalovaný. V tomto prípade išlo o sumu 20 tisíc eur. Súdne konanie prebiehalo 2 roky. Súdny spor sme vyhrali. Súd žalobu zamietol (krajský súd to potvrdil) a žalobca bo povinný zaplatiť nášmu klientovi náhradu trov právneho zastupovania našou kanceláriou. Keďže klient nám vopred neplatil nič, tieto trovy zaplatila protistrana priamo nám. Klienta to nič nestálo.


Toto je ideálny prípad, ako by malo vyzerať zastupovanie advokátom. Advokát by nemal byť pre svojho klienta výdavkom ale investíciou.


Nezastupujeme každého, kto sa na nás obráti, pretože ak viem, že nemáme šancu uspieť, nemá zmysel navyšovať klientovi trovy zastupovania.


Každý advokát v našej kancelárii sa zaoberá svojou oblasťou práva. Niekedy je potrebné, aby v jednom prípade spolupracovali aj viacerí advokáti. Napríklad odborník na majetkové vysporiadanie s odborníkom na rodinné právo, prípadne trestné právo (ak ide o trestné konanie v rámci rodinného práva). Podľa toho sa určuje aj cena za právnu pomoc.


Ak ide o zložitejší právny problém, radi sa na ten problém pozrieme a prejdeme ho s vami. Poskytujeme krátke telefonické právne poradenstvo. Ide síce o platenú službu, ale máme na ňu len pozitívne reakcie. Klienti nám potom dakujú, že im táto konzultácia pomohla a poskytla skutočný pohľad na ich problém. Reakcie našich klientov si môžete prečítať tu: Hodnotenia našej kancelárie.


Odmena za ONLINE právnu pomoc

Online právne poradenstvo poskytujeme na tejto stránke buď bezplatne vo svojom voľnom čase alebo platenou formou (Premium právna poradňa).


Pri vložení otázky do právnej poradne si zvoľte, či chcete poskytnúť právnu pomoc bezplatne alebo platenou formou.


Prečo by ste si mali vybrať platenú formu, keď je možné dostať odpoveď bezplatne?


Tu je rozdiel:

Pokiaľ si zvolíte bezplatnú právnu poradňu, môže sa stať, že advokát nemusí stihnúť odpovedať na vašu položenú otázku, napríklad ak príde až 5 otázok za deň a advokát odpovie iba na dve, tak zvyšní traja ľudia nedostanú odpoveď.
Na odpoveď v bezplatnej právnej poradni nie je totiž právny nárok. Viac informácii k bezplatnej právnej poradni a ktoré otázky odpovedáme prednostne (a aj to ako postupovať) nájdete tu: Ako funguje bezplatná právna poradňa.


Pokiaľ si zvolíte právnu poradňu Premium, advokát odpovie na všetky otázky (okrem tých, ktoré nevie odpovedať, pretože napríklad pre právo sociálneho zabezpečenia nemáme odborníka). Otázku môžete vložiť cez formulár na tejto stránke. Advokát zhodnotí zložitosť otázky a to, či vie odpovedať a následne vám oznámi výšku odmeny za odpoveď.


Odmena za online právnu pomoc závisí od zložitosti právneho problému a množstva otázok od klienta. Otázky sú niekedy jednoduché ale aj zložitejšie (preto nie je stanovená jednotná cena). Zodpovedali sme doteraz niekoľko tisíc otázok, preto je len málo vecí, s ktorými sme sa ešte nestretli, alebo ktoré by nás prekvapili.


V poradni Premium je odpoveď podrobná a riešime aj veci, na ktoré v bezplatnej poradni nie je priestor. Chceme, aby sa na Slovensku zvyšovalo právne povedomie a aby ľudia poznali svoje práva.


Viac informácii ako funguje online právna poradňa Premium si prečítajte tu: Ako funguje online právna poradňa Premium.


Našim hlavným cieľom je pomôcť klientovi s jeho problémom a vybrať pre neho nielen správnu cestu ale aj najlepšie riešenie. To, že sa nám v tom darí, dosvedčujú pozitívne hodnotenia našich klientov na Google alebo Facebooku, ktorých už máme niekoľko tisíc.


Pomôžeme aj Vám.


JUDr. Milan Ficek,
advokát, Bratislava

Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.