Máte
otázku?

Ústavné právo


V našej advokátskej kancelárii vám pomôžeme s vypracovaním ústavnej sťažnosti, so zastupovaním pred Ústavným súdom Slovenskej republiky a poskytneme právne poradenstvo pri podaní ústavnej sťažnosti. Právnu úpravu ústavnej sťažnosti je možné nájsť v zákone č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky a v zákone č. 38/1993 Z.z. o organizácii Ústavného súdu Slovenskej republiky o konaní pred ním a o postavení jeho sudcov.

Najčastejšie sa účastníci konania sťažujú na prieťahy v konaní. Viac o prieťahoch v konaní si môžete prečítať tu: PRIEŤAHY V KONANÍ.

Poradíme vám ako pripraviť kvalifikovanú ústavnú sťažnosť. Advokát vám pomôže zistiť, či vo vašom prípade ide o porušenie ústavných práv a či vôbec pripadá do úvahy podanie ústavnej sťažnosti. V prípade zistenia porušenia vašich práv (napr. ak bolo porušené vaše právo na konanie pred súdom alebo iným orgánom bez zbytočných prieťahov) pripravíme a podáme ústavnú sťažnosť v konaní predÚstavným súdom a tiež v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu.

Pokiaľ si myslíte, že bolo porušené vaše ústavné právo a chcete podať ústavnú sťažnosť (napríklad pre prieťahy s súdnom konaní) kontaktujte nás. Pri podaní ústavnej sťažnosti (v konaní pred Ústavným súdom) Vás podľa zákona č. 38/1993 Z.z. musí zastupovať advokát. Využite i našu online právnu poradňu pre viac informácií. Poradíme Vám, či je možné podať ústavnú sťažnosť.

Služby našej online právnej poradne týkajúce sa ústavného práva predstavujú:

právna pomoc pri vypracovaní ústavnej sťažnosti, zastupovanie advokátom pred Ústavným súdom SR pre prieťahy v konaní a pre porušenie iných ústavou garantovaných práv,

právna pomoc pri vypracovaní sťažnosti a zastupovanie v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu (ESĽP)

právne poradenstvo v oblasti ústavného práva a ústavnej sťažnosti
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.