Vypoved z dovodu odchodu do dochodku

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Vypoved z dovodu odchodu do dochodku

Som zamestnanec a chcem ísť do predčasného dôchodku. Spĺňam všetky podmienky a môj pracovný pomer trvá 20 rokov. Je potrebné dať výpoveď zamestnávateľovi? Kedy? Aká je výpovedná lehota? Ďakujem vám za odpovede.

Odpoveď: Vypoved z dovodu odchodu do dochodku

Dobrý deň, pracovný pomer môže skončiť okrem výpovede aj dohodou. Ak sa vietete so zamestnávateľom dohodnúť na ukončení pracovného pomeru, je to najlepšie riešenie, ktoré bude vyhovovať obom. Ak to však nie je možné (čo sa stáva často :)), budete to musieť riešiť výpoveďou. Zamestnanec môže dať výpoveď aj bez udania dôvodu, kedykoľvek.

Výpovedná doba je 3 mesiace a výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca.