Výpoveď počas PN

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Výpoveď počas PN

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či môžem podať výpoveď, keď som na chorobenke. Ďakujem.

Odpoveď: Výpoveď počas PN

Dobrý deň, Zákonník práce žiadnym spôsobom neobmedzuje právo zamestnanca ukončiť pracovný pomer vzniknutý na základe pracovnej zmluvy výpoveďou. Na výpoveď danú zamestnancom sa nevzťahuje tzv. zákaz výpovede počas PN. Rovnako v zmysle Zákonníka práce nie ste ani povinný zamestnávateľovi oznámiť dôvod výpovede. Po doručení výpovede zamestnávateľovi začne plynúť výpovedná doba, pričom aj počas plynutia výpovednej doby ste povinný si plniť svoje povinnosti v zmysle pracovnej zmluvy.