Dobrý deň,
výpoveď daná zamestnávateľom počas vašej práceneschopnosti (PN) nie je v súlade so Zákonníkom práce. Podľa ustanovenia § 64 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce platí, že v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia. Ďalej podľa § 61 ods. 1 a ods. 2 Zákonníka práce platí, že výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná. Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
Existuje však aj výnimka, a to v prípade, ak by išlo o výpoveď danú z dôvodu zrušenia zamestnávateľa alebo jeho časti alebo z dôvodu premiestnenia zamestnávateľa alebo jeho časti. V tomto prípade PN nebráni doručeniu výpovede.
Odporúčam v prvom rade z výpovede zistiť podľa akého ustanovenia Vám ju zamestnávateľ dal (dôvod výpovede), a ak dôvod výpovede nespadá pod výnimku, je možné obrátiť sa na zamestnávateľa a s ním to prejednať, prípadne inšpektorát práce alebo na súd, aby preskúmal zákonnosť takejto výpovede.