Postup a lehoty pri vráteni vodičského preukazu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Postup a lehoty pri vráteni vodičského preukazu

Dobrý deň, mám nasledujúcu otázku: Ku dňu 30.12.2015 som podal žiadosť o vrátenie vodičského preukazu po uplynutí polovice trestu. Prešiel som otázky podobnej tématiky a je mi jasné, že musím počkať na súdne pojednávanie. Zaujíma ma však, či je po kladnom rozhodnutí nutná nejaká akcia z mojej strany? Mám ísť s rozhodnutím o schválení mojej žiadosti na políciu, alebo toto zastrešuje súd a na dopravný inšpektorát zasiela informáciu priamo súd? Ďalej by ma zaujímalo, či samotný postup polície má nejakú zákonnú lehotu a či je možné vykonať preskúšanie iba na dopravnom inšpektoráte, alebo aj v autoškole. Ďakujem.

Odpoveď: Postup a lehoty pri vráteni vodičského preukazu

Dobrý deň

zvyčajne je potrebné, aby ste s právoplatným rozhodnutím zašiel na políciu. Vrátiť alebo obnoviť vodičské oprávnenie možno len za podmienok uvedených v rozhodnutí o odobratí vodičského oprávnenia alebo obmedzení rozsahu vodičského oprávnenia.