Paragraf - návšteva lekára

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Nitra

Otázka: Paragraf - návšteva lekára

Dobrý deň, počas zamestnania som si uplatnila nárok na takzvaný §, inými slovami, návštevu lekára. Zamestnávateľ mi tento deň nechce uznáť a zaplatiť náhradu mzdy s odôvodnením, že to prepláca sociálna poisťovňa. Mohli by ste mi, prosím, potvrdiť, že to nie je pravda a že náhradu mzdy hradí zamestnávateľ? Ďakujem.

Odpoveď: Paragraf - návšteva lekára

Dobrý deň,

Váš zamestnávateľ nemá pravdu, nakoľko priamo zo zákona máte nárok na 7 dní, ktoré môžete využiť na návštevu lekára.

V takomto prípade ide o pracovné voľno s náhradou mzdy, ktorú je povinný hradiť zamestnávateľ. Musíte mu to však preukázať potvrdením od lekára.