Odpustenie zvysku trestu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Odpustenie zvysku trestu

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako mám postupovať. Pred dvoma mesiacmi som podal žiadosť na súd a dodnes mi neprišla žiadna odpoveď. Je možné to nejakým spôsobom urýchliť, keďže som dodržal všetky podmienky určené súdom?

Odpoveď: Odpustenie zvysku trestu

Dobrý deň, pri rozhodovaní o žiadostiach na podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu (predpokladám trestu zákazu činnosti) súd nemá ani v Trestnom zákone, ani v Trestnom poriadku určenú žiadnu lehotu na vydanie rozhodnutia. V prvom rade Vám odporúčam informovať sa prostredníctvom infocentra príslušného súdu o aktuálnom stave Vášho konania. T.j. zistiť na infocentre (pracovníčke je potrebné nadiktovať spisovú značku Vášho konania), či už bolo vo veci vydané rozhodnutie, nariadené verejné zasadnutie alebo či sa spis nachádza u sudcu. Ak zistíte, že od podania Vašej žiadosti nebol vo Vašej trestnej veci vykonaný žiadny procesný úkon súdu odporúčam Vám zaslať na súd žiadosť o vydanie rozhodnutia vo Vašej veci (t.j. urgenciu). Žiadnym iným spôsobom nedokážete súd donútiť k tomu, aby čo najskôr vydal rozhodnutie vo Vašej veci.