Máte
otázku?

Trest zákazu činnosti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Trest zákazu činnosti

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, čo všetko musí obsahovať žiadosť o upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlo akéhokoľvek druhu v cestnej premávke. Za kladné vybavenie vopred ďakujem.

Odpoveď: Trest zákazu činnosti

Dobrý deň. V žiadosti o podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu je potrebné predovšetkým uviesť: /1/ ktorému súdu je žiadosť určená, /2/ kto žiadosť podáva, /3/ k akej spisovej značke (číslu konania) sa podáva a /4/ musí tam byť dátum a podpis. Z obsahového hľadiska je vhodné uviesť: /1/ odsudzujúce rozhodnutie (dátum vydania, spisovú značku a súd, ktorý rozhodnutie vydal), /2/ právnu kvalifikáciu skutku, /3/ uložený trest, /4/ dátum, kedy ste sa dopustili skutku, a  odkedy Vám bolo odopreté vedenie motorového vozidla, /5/ počet mesiacov ktoré uplynuli od spáchania skutku, a počas ktorých ste viedli riadny život, /6/ odôvodnenie žiadosti (napr. potreba viesť motorové vozidlá kvôli Vášmu zamestnaniu), a /7/ samotná žiadosť podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. Je však potrebné, aby ste si uvedomili, že na podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu nie je právny nárok, a preto je pri spísaní takejto žiadosti vhodné vyhľadať odbornú právnu pomoc, čo by zvýšilo Vašu šancu na jej kladné vybavenie.

Trápi vás "Trest zákazu činnosti" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Trest zákazu činnosti (Trestné právo)

Dobrý deň, v auguste mi uplynie polovica trestu za zadržaný vodičský preukaz. Mohol by som sa na Vás obrátiť o právnu pomoc pri jeho vrátení?

Odpoveď: Trest zákazu činnosti

(odpoveď odoslaná: 10.07.2019)

Dobrý deň,

Po výkone polovice zo súdom uloženého trestu zákazu činnosti máte právo požiadať súd o podmienečne upustenie od výkonu jeho zvyšku. Odsúdený však musí spôsobom svojho života preukázať, že ďalší výkon tohto trestu už nie je potrebný.

Obligatórne súd musí určiť skúšobnú dobu, pričom tá môže byť stanovená až na obdobie päť rokov. 

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať vyplnením nášho formulára, ktorý prikladám nižšie:

Link: https://ficek.sk/termin-konzultacie.html


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Trest zákazu činnosti (Trestné právo)

Dobrý deň, ako zistím dátum ukončenia môjho zákazu?

Odpoveď: Trest zákazu činnosti

(odpoveď odoslaná: 12.08.2018)

Dobrý deň,

v prípade, ak Vám bol uložený trest zákazu činnosti orgán, ktorý ho vydal (v trestnom konaní je to súd) musel v rozhodnutí, ktorým Vám tento trest uložil uviesť aj dĺžku trvania tohto trestu. Podľa toho viete stanoviť, do kedy platí trest zákazu činnosti. Ak Vám činnosť bola zakázaná už pred samotným rozhodnutím (napr. odobratím vodičského oprávnenia políciou), tak sa do doby trestu zákazu činnosti ráta aj táto doba. 

 V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Trest zákazu činnosti" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.