Trest zákazu činnosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Trest zákazu činnosti

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, čo všetko musí obsahovať žiadosť o upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlo akéhokoľvek druhu v cestnej premávke. Za kladné vybavenie vopred ďakujem.

Odpoveď: Trest zákazu činnosti

Dobrý deň. V žiadosti o podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu je potrebné predovšetkým uviesť: /1/ ktorému súdu je žiadosť určená, /2/ kto žiadosť podáva, /3/ k akej spisovej značke (číslu konania) sa podáva a /4/ musí tam byť dátum a podpis. Z obsahového hľadiska je vhodné uviesť: /1/ odsudzujúce rozhodnutie (dátum vydania, spisovú značku a súd, ktorý rozhodnutie vydal), /2/ právnu kvalifikáciu skutku, /3/ uložený trest, /4/ dátum, kedy ste sa dopustili skutku, a  odkedy Vám bolo odopreté vedenie motorového vozidla, /5/ počet mesiacov ktoré uplynuli od spáchania skutku, a počas ktorých ste viedli riadny život, /6/ odôvodnenie žiadosti (napr. potreba viesť motorové vozidlá kvôli Vášmu zamestnaniu), a /7/ samotná žiadosť podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. Je však potrebné, aby ste si uvedomili, že na podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu nie je právny nárok, a preto je pri spísaní takejto žiadosti vhodné vyhľadať odbornú právnu pomoc, čo by zvýšilo Vašu šancu na jej kladné vybavenie.