Návrh na rozvod manželstva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Mimo územia SR
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 29. 10. 2015

Otázka: Návrh na rozvod manželstva

Dobry den, chcela by som sa informovat a zaroven poradit o navrhu rozvodu manzelstva. Ide o to, ze moj priatel je este stale zenaty nakolko sa chce rozviest aj jeho sucasna manzelka, ale robi mu z toho zbytocne problemy v tom, ze ako par uz spolu nefunguju cca 3 roky. On pracuje v zahranici ona je doma s maloletym dietatom, ktory nastupi onedlho do skolky a starsie dieta tiez malolete chodi do skoly. On riadne prispieva na domacnost na dieta proste na vsetko nakolko jeho manzelka este nepracuje. Problem je v tom, ze ho neustale kontroluje robi mu sceny atd....ona uz podavala navrh na rozvod, ktory nedavno stiahla z dovodu, ze si ten navrh ma podat on sam nakolko ona nechce pred detmi vyzerat ako ta najhorsia. Papiere, ktore ma predlozit k tomu navrhu ma doma, ktore mu ona nieje ochotna poslat kedze pracuje v zahranici. Svoje deti ma velmi rad, len ta praca mu brani v tom, aby s nimi travil viac casu aj ked velmi chce a z toho ho ona obvinuje, ze sa o ne nestara. Na rozvode sa viac menej dohodli, rozpravali sa o tom vela krat, ze aj co sa tyka deti dohodli by sa na striedavej starostlivosti. Prosim Vas o radu, ako ma postupovat, aby boli obe strany spokojne a aby ten rozvod trval alebo teda prebehol co najrychlejsie? Este sa spytam ked teraz chce podat tu ziadost ten navrh na rozvod a ako vravim momentalne nema ako dolozit potrebne papiere teda rodne listy atd....existuje aj nejaky iny sposob, moznost pripadne tlacivo ako by ten navrh mohol podat s tym, ze by potom dolozil tie ostatne potrebne papiere??Dakujem velmi pekne za Vasu radu a odpovede.

Odpoveď: Návrh na rozvod manželstva

Dobrý deň, z našej stránky rozvod manželstva si môžete stiahnuť návrh na rozvod manželstva, nájdete tam aj komplený postup, čo má robiť a ako urýchliť rozvod. Tie rodné listy a sobášny list si môže vybaviť na matrike. Tieto papiere môže doložiť aj dodatočne. Vždy je však lepšie, keď bude návrh komplený, súd prebehne potom rýchlejšie.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Návrh na rozvod manželstva (Rozvod)

Dobrý deň. Ja by chcela podať o rozvod môj manžel cudzinec, ktorý nerozumie po max 5 %. Aj z jeho strany rozvod môže byt hneď. Deti nemáme žiadne statky, nič spoločné, čo by sme mali deliť nemáme. Po 10 rokoch láska je preč a iba sa hádame a vzájomne psychicky sa zabíjame. Sme z okresu Dunajská streda, ale v Bratislave tiež sme. Ďakujem.

Odpoveď: Návrh na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 15.06.2018)

Dobrý deň, v takýchto prípadoch vieme prostredníctvom spolupracujúceho advokáta zabezpečiť zastupovanie oboch manželov v súdnom a v prípade, že Váš manžel nebude trvať na preklade dokumentov, súdne konanie sa urýchli. Pri posudzovaní miestnej príslušnosti okresného súdu je dôležité uviesť nie trvalý pobyt manželov, ale ich reálne bydlisko, t.j. miesto kde bývate a kde sa zdržiavate (môže to byť aj prenajatý byt v Bratislave). Vzhľadom na to, že obaja s rozvodom manželstva súhlasíte a nemáte žiadne maloleté deti, bude manželstvo rozvedené na prvom pojednávaní (hoci súd má chrániť manželstvo, najmä s maloletými deťmi, na druhej strane nemôže súd nikoho nútiť, aby zotrval v nefungujúcom manželstve). V prípade, že sa po vyhlásení rozsudku vzdáte obaja odvolania, rozsudok nadobudne právoplatnosť neskorším dňom doručenia niektorému z manželov, resp. jeho právnemu zástupcovi. Ak by ste mali záujem o poskytnutie právnych služieb pri rozvode Vášho manželstva, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu uvedeného na našej stránke.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk