Máte
otázku?

Vzor návrhu na rozvod


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Nitra

Otázka: Vzor návrhu na rozvod

Dobrý deň, rád by som získal informáciu, kde nájdem vzor návrhu na rozvod manželstva? Chcem požiadať o rozvod. Potrebujem aj zastúpenie v rozvodovom konaní? Radšej by som sa konania nezúčastnila. Môže sa pojednávanie uskutočniť aj bez mojej prítomnosti? Dúfam, že súd rozhodne o rozvode čo najskôr. Manželstvo je už v troskách a chcem mať rozsudok čo najskôr.

Odpoveď: Vzor návrhu na rozvod

Dobrý deň,

pokiaľ ide o vzor rozvodu (návrhu na rozvod manželstva), na internete môžete nájsť množstvo vzorov rozvodu (návrhov). Spracovali sme preto vzorový návrh (odkaz je nižšie)

 

Kliknite na tento link, tu nájdete: vzor žiadosti o rozvod

 

Na tejto stránke si môžete prečítať všetko o rozvode a nájdete tam aj to, aké náležitosti má mať návrh na rozvod manželstvaVšetko o rozvode

 

Súd prebehne aj bez Vás ak by ste mali zastúpenie, zabezpečíte si tak, že to bude na prvom pojednávaní súdu. Dá sa to teda aj bez Vašej účasti. Kontaktovať nás môžete ohľadom zastupovania tu: kontakt.

 

Rozsudok súdu o rozvode vám zabezpečíme najskôr ako to bude možné. Je však niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť, ako urýchliť rozvod. 

 

Môžete si objednať aj telefonické konzultácie a vysvetlíme Vám podrobnosti: Konzultácia s advokátom

Trápi vás "Vzor návrhu na rozvod" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Vzor návrhu na rozvod (Rozvod)

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť, ako mám napísať žiadosť o rozvod?

Odpoveď: Vzor návrhu na rozvod

(odpoveď odoslaná: 09.10.2018)

Dobrý deň,

návrh na rozvod musí obsahovať všeobecné náležitosti, a to, kto robí návrh, čoho sa týka, čo navrhovateľ žiada, komu je návrh určený, samozrejme musí byť datovaný a podpísaný. V prípade rozvodu, je potrebné v texte opísať doterajší manželský vzťah, teda kedy vzniklo manželstvo, aký bol vzťah medzi manželmi, kedy sa vzťahy zhoršili, či existuje možnosť obnovy a pod. Dôležité je, aby bolo z návrhu zrejmé, že ide o hlboký a trvalý rozpad vzťahu, pri ktorom už nie je nádej na obnovu a manželstvo už neplní spoločenský účel. 


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Vzor návrhu na rozvod" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.