Alternatíva k späťvzatiu návrhu na rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Alternatíva k späťvzatiu návrhu na rozvod

Dobrý deň, 21.08.2014 som podala návrh na rozvod. Situácia sa zmenila a s manželom hľadáme k sebe cestu. Zatiaľ nechcem súd žiadať o spätné vzatie návrhu na rozvod. Mám nejakú inú alternatívu? Môžem požiadať o pripadné pozastavenie? Ďakujem.

Odpoveď: Alternatíva k späťvzatiu návrhu na rozvod

Dobrý deň,

alternatíva k späťvzatiu návrhu na rozvod manželstva existuje a je ním žiadosť o prerušenie konania o rozvod manžestva. Súdu pošlete jednoduchú žiadosť o prerušenie konania o návrhu na rozvod manželstva, uvediete tam spisovú značku, pod ktorou je konanie vedené. Súd následne vydá rozhodnutie (uznesenie) o prerušení konania o rozvod manželstva. Do jedného roka musíte požiadať súd o pokračovanie v rozvode, inak súd konanie zastaví.

V prípade ďalších otázok nám napíšte.