Späťvzatie návrhu na rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trenčín

Otázka: Späťvzatie návrhu na rozvod

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako by som mala postupovať pri stiahnutí žiadosti o rozvod, ktorú som podala pred mesiacom. Zaujímalo by ma tiež, ako je to s poplatkami za túto žiadosť. Prvé pojednávanie sa vlastne ani neuskutočnilo, keďže som tam bola len sama pre podanie informácií a môj manžel bol v tom čase hospitalizovaný. Nové pojednávanie by sa ešte len malo vytýčiť po oznámení súdu o ukončení jeho hospitalizácie. Ďakujem.

Odpoveď: Späťvzatie návrhu na rozvod

Dobrý deň.

Ak ste podali návrh na rozvod, na ktorom už ale netrváte, môžete pristúpiť k späťvzatiu návrhu.

Ak dôjde k späťvzatiu návrhu na rozvod, súd konanie zastaví.

Pritom však platí, že ak vzal navrhovateľ návrh späť, súd konanie nezastaví, pokiaľ druhý manžel so späťvzatím návrhu nesúhlasí; súhlas druhého manžela sa nevyžaduje, kým mu návrh na rozvod manželstva nebol doručený.

Čo sa týka zaplateného súdneho poplatku, ak sa návrh na začatie konania o rozvod manželstva vzal späť pred prvým pojednávaním, vráti sa polovica všetkých zaplatených poplatkov.

Ak sa však návrh na začatie konania o rozvod manželstva vzal späť po prvom pojednávaní, vráti sa iba polovica všetkých zaplatených poplatkov.