Vzor vyjadrenia k zrušeniu vyživovacej povinnosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnava

Otázka: Vzor vyjadrenia k zrušeniu vyživovacej povinnosti

Dostal som informáciu zo súdu, že sa mám písomne vyjadriť k návrhu na zrušenie výživovacej povinnosti voči plnoletému dieťaťu. Existuje na takéto vyjadrenie nejaký vzor, alebo postačuje, ak napíšem, že s tým súhlasím?

Odpoveď: Vzor vyjadrenia k zrušeniu vyživovacej povinnosti

Dobrý deň,

všeobecne predpísané tlačivo vyjadrenia (formulár) neexistuje. Vyjadrenie však musí splňať určité náležitosti. V súdnej výzve by malo byť uvedené označenie účastníkov konania, čo Vám môže napomôcť.

V hornej časti uveďte svoje meno, priezvisko, bydlisko, následne označte súd ktorému to adresujete. Nezabudnite uviesť spisovú značku konania. Je vhodné označiť podanie - vyjadrenie k návrhu na zrušenie vyživovacej povinnosti. Následne opíšte kedy Vám bola súdna výzva doručená, čo od Vás súd požadoval, akého konania sa týkalo (konanie vo veci zrušenia vyživovacej povinnosti). Je nutné označiť aj druhého účastníka konania (meno, priezvisko, bydlisko). Najdôležitejšou časťou je Vaše vyjadrenie. Postačí ak súdu uvediete, že súhlasíte so zrušením vyživovacej povinnosti určenej na dieťa (uviesť meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko). Nakoniec uveďťe miesto a dátum podpisu a vyjadrenie podpíšte.