Máte
otázku?

Povinnosť platiť výživné


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Povinnosť platiť výživné

Dobrý deň, ja som podal o zrušenie otcovstva. Už mi došli aj papiere na testy dna. Keď som podal návrh na zapretie otcovstva musím aj tak platiť výživné? Ďakujem.

Odpoveď: Povinnosť platiť výživné

Dobrý deň, ak bola Vaša vyživovacia povinnosť určená súdnym rozhodnutím platí kým ho súd nezruší svojím ďalším súdnym rozhodnutím. Podanie návrhu na zapretie otcovstva, prípadne podania návrhu na zrušenie vyživovacej povinnosti Vás neoslobodzuje od platenia vyživovacej povinnosti. Vaša vyživovacia povinnosť trvá, kým súd nerozhodne o tom, že nie ste otcom dieťaťa a tým pádom sa zrušuje aj Vaša zákonná vyživovacia povinnosť. Ak by ste si svoju vyživovaciu povinnosť neplnili, mohli by ste sa vystaviť nebezpečenstvu trestného stíhania pre trestný čin zanedbania povinnej výživy.

Trápi vás "Povinnosť platiť výživné" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Povinnosť platiť výživné (Rodinné právo)

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, dokedy ma a či má ešte manžel posielať výživné na jeho 20r. dcéru z prvého manželstva? Keď táto dcéra z prvého manželstva nechodí ani na vysokú školu a nieje ani zamestnaná, je na úrade práce. Manžel voči manželke a dcére nemá žiadne podlžností, a doposiaľ vždy na daný dátum jej výživné posielal aj naďalej posiela. Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď: Povinnosť platiť výživné

(odpoveď odoslaná: 13.02.2017)

Dobrý deň, pokiaľ ma určené výživné súdom, potom musí splniť povinnosť určenú súdnym rozhodnutím. Je potrebné, aby podal návrh na súd a žiadať zrušiť vyživovaciu povinnosť, a to čo najskôr, pretože súd zruší výživné pre plnoletú osoby najskôr podaním návrhu na súd. Pokiaľ dcéra nechodí na vysokú školu a ani nepracuje, hoci má schopnosti a možnosti pracovať, potom súd výživné zruší.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Povinnosť platiť výživné" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku