POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Povinnosť platiť výživné

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Povinnosť platiť výživné

Dobrý deň, podal som žiadosť o zrušenie otcovstva. Už mi prišli aj papierové súbory týkajúce sa DNA testov. Musím platiť výživné aj v prípade, že som podal návrh na popretie otcovstva? Ďakujem.

Odpoveď: Povinnosť platiť výživné

Dobrý deň, ak bola Vaša vyživovacia povinnosť určená súdnym rozhodnutím platí kým ho súd nezruší svojím ďalším súdnym rozhodnutím. Podanie návrhu na zapretie otcovstva, prípadne podania návrhu na zrušenie vyživovacej povinnosti Vás neoslobodzuje od platenia vyživovacej povinnosti. Vaša vyživovacia povinnosť trvá, kým súd nerozhodne o tom, že nie ste otcom dieťaťa a tým pádom sa zrušuje aj Vaša zákonná vyživovacia povinnosť. Ak by ste si svoju vyživovaciu povinnosť neplnili, mohli by ste sa vystaviť nebezpečenstvu trestného stíhania pre trestný čin zanedbania povinnej výživy.