Zmena pracovnej zmluvy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Zmena pracovnej zmluvy

Dobrý deň, mohol by som sa informovať, či mi môže zamestnávateľ počas trvania pracovného pomeru na dobu určitú zmeniť zmluvu? Alebo môže zasahovať do existujúcej zmluvy?

Odpoveď: Zmena pracovnej zmluvy

Dobrý deň, vo Vami uvedenom prípade platí ust. § 54 Zákonníka práce, pričom nie je podstatné, či ide o pracovný pomer na dobu určitú alebo neurčitú /citujeme/

"Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne a jedno vyhotovenie zmeny pracovnej zmluvy vydať zamestnancovi."   Zmena pracovnej zmluvy je teda možná len na základe písomnej dohody so zamestnávateľom.