Pracovný pomer na dobu určitú

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Trnava

Otázka: Pracovný pomer na dobu určitú

Mala som pracovnú zmluvu s určeným dátumom nástupu do práce, ktorá však skončila 31. 12. 2016. Rada by som sa opýtala, či sa táto zmluva automaticky predlžuje, alebo som mala podpísať novú zmluvu s novým dátumom na rok 2017? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú

Dobrý deň. V zmysle ustanovenia § 71 ods. 2 Zákonníka práce platí, že: „Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.“
S poukazom na citované ustanovenie mohlo dôjsť k situácii, že Váš pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú sa automaticky predĺžil, resp. sa zmenil na pracovný pomer dohodnutý na neurčitý čas.