Platnosť pracovnej zmluvy pri zmene sídla firmy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Žilina

Otázka: Platnosť pracovnej zmluvy pri zmene sídla firmy

Dobrý deň. Rád by som sa informoval, či je moja pracovná zmluva platná, ak zamestnávateľ zmenil sídlo firmy, ale novú zmluvu na toto sídlo mi nedal. Nedal mi ani žiadny dodatok. Ak je zmluva neplatná, platí to v plnom rozsahu?

Odpoveď: Platnosť pracovnej zmluvy pri zmene sídla firmy

Dobrý deň.

V zmysle § 43 ods. 1 Zákonníka práce v pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:
a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne. (§ 54 Zákonníka práce)

V prípade, že sa Vám nemenil obsah pracovnej zmluvy, t.j. nezmenilo sa miesto výkonu práce, tak zmena sídla zamestnávateľa nemá vplyv na platnosť pracovnej zmluvy a preto je Vaša pracovná zmluva platná.