Skončenie pracovného pomeru dohodou

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Trnava

Otázka: Skončenie pracovného pomeru dohodou

Dobrý deň, rada by som sa informovala o ukončení pracovného pomeru dohodou. Predložila som zamestnávateľovi písomný návrh na ukončenie pracovného pomeru, ktorý ústne prijal. Je nevyhnutné mať aj zmluvu o dohode o ukončení? Pri registrácii na úrade práce, stačí mi predložiť len môj návrh na ukončenie? Ďakujem.

Odpoveď: Skončenie pracovného pomeru dohodou

Dobrý deň. Dohoda o skončení pracovného pomeru je upravená predovšetkým v § 60 Zákonníka práce. V zmysle právnej úpravy by mala mať takáto dohoda písomnú formu. V záujme zachovania právnej istoty by bolo vhodné, aby ste disponovali písomným vyhotovením dohody o skončení pracovného pomeru. Samotný písomný návrh na ukončenie pracovného pomeru nemusí byť dostatočným dôkazom o tom, že došlo k skončeniu pracovného pomeru.