Dobrý deň, na Vami položenú otázku uvádzame, že ak je skutočný dôvod skončenia pracovného pomeru dohodou a to rušenie prevádzky, potom bolo povinnosťou zamestnávateľa tento dôvod skončenia pracovného pomeru uviesť priamo v dohode o skončení pracovného pomeru, ktorú Vám predložil na podpis. Uviesť tento dôvod skončenia prac. pomeru bol zamestnávateľ povinný priamo zo zákona, čo vyplýva z ust. § 60 ods. 2 Zákonníka práce :
"Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c) a f)."
Ak zamestnávateľ neuviedol dôvod končenia prac. pomeru, potom treba podať žalobu o neplatnosť skončenia pracovného pomeru v zmysle ust. § 77 Zákonníka práce a to v lehote do 2 mesiacov odo dňa, kedy sa mal pracovný pomer skončiť.
V zmysle ust. § 76 Zákonníka práce pri skončení prac. pomeru dohodou a trvaní prac. pomeru ku dňu skončenia prac. pomeru menej ako dva roky Vám patrí odstupné vo výške priemerného mesačného zárobku, ale upozorňujeme, že dôvod skončenia prac. pomeru musí byť uvedený v dohode o skončení prac. pomeru.
Vo veci odporúčam kontaktovať advokáta.
Môžete kontaktovať aj našu advokátsku kanceláriu.