Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba


Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

Dobrý deň, som zamestnaná na dobu určitú. S môjim zamestnávateľom sme si dohodli aj skúšobnú dobu, ktorá už však uplynula. Môj pracovný pomer končí v máji 2014. Chcela by som sa opýtať, či mám nárok na výpovednú dobu, ak by som skončila pracovný pomer skôr?

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

Dobrý deň, výpovedná doba platí nielen v prípade pracovného pomeru uzatvoreného na dobu neurčitú ale aj na dobu určitú. Dĺžka výpovednej doby závisí od trvania pracovného pomeru. Zásadne platí, že čím dlhšie trval pracovný pomer, tým je výpovedná doba dlhšia.

Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak Zákonník práce neustanovuje inak. Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je najmenej 

a) dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,

b) tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.

Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z iných dôvodov ako podľa odseku 3, je najmenej dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok. Do doby trvania pracovného pomeru podľa odsekov 3 a 4 sa započítava aj doba trvania opakovane uzatvorených pracovných pomerov na určitú dobu u toho istého zamestnávateľa, ktoré na seba bezprostredne nadväzujú. Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace.

Trápi vás "Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, od 1.8. pracujem v novej firme, avšak zamestnávateľ mi dal zmluvu až od 8.8. s tým, že tie dni mi doplatil. V inzeráte klamal o výške platu, takže v podstate minimálnu čiastku dostávam na účet a zvyšok na ruku. Ďalej práca, ktorú vykonávam, nie je tá, ktorú mám uvedenú v zmluve. Naskytla sa mi možnosť ísť pracovať do inej firmy, kde je všetko pekne na papieri. 8.10. mi skončila skúšobná doba. Chcela by som nastúpiť hneď. Aké mám možnosti s výpoveďou a je možné, že mi nemusí doplatiť zvyšok? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 15.10.2024)

Dobrý deň,

ak už skončila Vaša skúšobná doba, môžete pracovný pomer ukončiť výpoveďou alebo dohodou o skončení pracovného pomeru.

Ak chcete zmeniť prácu okamžite, odporúčam Vám sa so zamestnávateľom dohodnúť na skončení pracovného pomeru k určitému dňu. V prípade výpovede budete musieť dodržať výpovednú dobu. 

Podľa ust. § 62 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce: "(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

(2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak."

Vo Vašom prípade je výpovedná doba 1 mesiac. Podľa ust. § 62 ods. 7 Zákonníka práce: "Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak."

Výpovedná doba začína plynúť prvý deň nasledujúceho mesiaca po dourčení výpovede.

Ohľadom nevyplatenej mzdy, máte právny nárok na mzdu vo výške, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Ak Vám zamestnávateľ nevyplatí mzdu za vykonanú prácu, odporúčam ho písomne vyzvať na úhradu. Ak nezareaguje, môžete uplatniť nárok súdnou cestou.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, je zamestnávateľ pri pracovnom pomere na dobu určitú povinný zo zákona vopred informovať zamestnanca, či mu predĺži alebo nepredĺži pracovnú zmluvu? Ak áno, tak koľko vopred? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 17.08.2024)

Dobrý deň,

z aktuálnej právnej úpravy Zákonníka práce zamestnávateľovi priamo nevyplýva povinnosť vopred informovať zamestnanca o tom, či mu predĺži alebo nepredĺži pracovný pomer na dobu určitú

Zamestnávateľ by mal však odpovedať zamestnancovi na jeho písomnú žiadosť o informáciu o predĺžení jeho pracovného pomeru. V prípade, že nemá záujem predĺžiť zmluvu, pracovný pomer zamestnanca automaticky skončí uplynutím dohodnutej doby.

Podľa § 71 ods. 1 Zákonníka práce, "Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby."

Zamestnanec sa musí sám zaujímať o to, či bude jeho pracovný pomer pokračovať alebo skončí, a mal by sa aspoň dva mesiace pred skončením pracovného pomeru informovať na personálnom o tejto informácii. Podľa odpovede a reakcie zamestnávateľa sa zamestnanec zariadi ohľadom iného zamestnania. 


Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, mám pracovný pomer na dobu určitú do 31. 8. 2024. Aby som zamestnávateľovi poskytla dostatok času na nájdenie náhrady na moje pracovné miesto, oznámila som svoje rozhodnutie nepredĺžiť resp. nepodpísať novú zmluvu. Oznámila som to nadriadeným, kolegom a zamestnávateľovi 26. 7. 2024. Zamestnávateľ zatiaľ (prešli 2 týždne) nevyužil priestor na hľadanie náhrady za mňa. Ak by nenašiel za mňa náhradu ani do 31. 8., môže odo mňa žiadať výpovednú dobu jeden mesiac (september 2024) aj pri zmluve, ktorá má daný termín ukončenia, teda je na dobu určitú? Aj keď som to oznámila 37 dní pred ukončením pracovného pomeru? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 10.08.2024)

Dobrý deň, vo veci uvádzame, že vy ako zamestnanec ste urobili kroky naviac, keď ste zamestnávateľovi oznámili, že nemáte už záujem o predĺženie rpacovného pomeru po uplynutí doby dohodnutej v pracovnej zmluve na dobu určitú. Ak nechcete pre zamestnávateľa ďalej pracovať, pracovný pomer sa skončí uplynutím dňa 31.8.2024 a zamestnávateľ nemôže vám určiť, že si máte dať výpoveď z pracovného pomeru s výpovednou dobou, lebo to nemá žiadnu oporu v zákone.

V zmysle ust. § 75 Zákonníka práce požiadajte zamestnávateľa o pripravenie potvrdenia o zamestnaní, prípadne aj o pracovný posudok /ak o tento máte záujem/ :

"Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho výpisy, odpisy a fotokópie."

Nemáte sa čoho obávať, lebo pracovný pomer končí dňom 31.8.2024.


Trápi vás "Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba" a chcete pomôcť?

Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, už druhý rok pracujem na dobu určitú, kde mi dňom 17.7.2024 končí zmluva a mala som prejsť na zmluvu na dobu neurčitú. Dňa 11.7. mi bolo oznámené, že mi nepredlžujú zmluvu a dali mi výpoveď. To znamená, že mi to oznámili iba tri pracovné dni vopred. Zaujímalo by ma, či môžu takto zaobchádzať so zamestnancom a či mám v tomto prípade nárok na niečo.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 16.07.2024)

Dobrý deň, vo veci uvádzame, že v zmysle ust. § 71 ods. 1 Zákonníka práce ak je pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú, končí sa uvedeným dňom. Zamestnávateľ postupoval správne, že vám písomne oznámil, že pracovný pomer končí uvedeným dňom.

Pokiaľ ide o vaše prípadné nároky, v zmysle ust. § 116 Zákonníka práce treba žiadať zamestnávateľa o preplatenie nevyčerpanej časti dovolenky, na ktorú vám vznikol nárok a ktorú ste si pre skončenie pracovného pomeru nemohli vyčerpať.

V súlades ust. § 75 Zákonníka práce požiadajte zamestnávateľa o vydanie potvrdenia o zamestnaní, prípadne na základe vášho rozhodnutia môžete požiadať aj o pracovný posudok.


Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, 31.5. budem mať odpracovaných 7 mesiacov. Koľko mesiacov mám odpracovať počas výpovednej doby? 1 mesiac? Zmluvu mám na dobu určitú, na 1 rok. S pozdravom, [Vaše meno]

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 29.05.2024)

Dobrý deň,
pokiaľ chcete dať výpoveď, pričom váš pracovný pomer netrval ani jeden rok, výpovedná doma je aspoň jeden mesiac. Toto uvádza zákon. Vzhľadom na to, výpovedná doba je jeden mesiac za predpokladu, že kolektívna zmluva (u vášho zamestnávateľa) neustanovuje kratšiu výpovednú dobu pre takýto prípad. Potom by platila táto kratšia. Výpovedná doba začne plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom ste svojmu zametnávateľovi doručili písomnú výpoveď. Výpoveď teda musí byť písomná a doručená zamestnávateľovi, inak je neplatná. 


V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál



Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o výpovedi. Pracovnú zmluvu som mala pôvodne do 31.10.2023, ale bola mi predĺžená do 31.10.2024. Dňa 29.4.2024 mi však zamestnávateľ oznámil, že mi zmluvu nepredĺži a tvrdí, že platí len do 30.4.2024. Je toto postupovanie zo strany zamestnávateľa korektné? Nemala som pri sebe kópiu predchádzajúcej dohody o zmene pracovnej zmluvy. Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 29.04.2024)

Dobrý deň, zamestnávateľ nemôže takto postupovať. 
Ak ste si istá, že Vaše posledné predĺženie malo byť až do konca októbra, tak Váš pracovný pomer by mal trvať až dovtedy. A preto Vám zamestnávateľ nemá čo predlžovať. Ak chce s Vami skončiť pracovný pomer skôr, musí tak urobiť samostnaným písomným úkonom, výpoveďou alebo dohodou.

Skúste si od personálneho oddelenia vypýtať posledný dodatok k Vašej pracovnej zmluve, aby ste si potvrdili trvanie pracovného pomeru do konca októbra. Alebo ak máte tento dodatok, predložte ho zamestnávateľovi.

Ak by mal zamestnávateľ predsa len pravdu, že pracovný pomer máte uzatvorený do konca apríla, tak Vám toto "akože nepredĺženie" nemôže zamestnávateľ oznámiť len jeden deň pred skončením. Taktéto veci sa riešia viac dopredu, aby ste sa stihli zariadiť, nájsť si iné zamestnanie.

Podľa § 48 ods. 2 Zákonník práce, "Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát."

Podľa § 71 ods. 1 Zákonník práce, "Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby."

Ak by zamestnávateľ napriek tomu, že Váš pracovný pomer by mal trvať do konca októbra, trval na Vašom skončení ku koncu aprílu, tak môžete napadnúť platnosť tohto skončenia pracovného pomeru na súde (aj keď bolo len ústne). Najprv je potrebné zamestnávateľovi písomne oznámiť, že trváte, aby Vás naďalej zamestnával a prideľoval Vám prácu. Ak nebude súhlasiť, tak potom sa môžete brániť už len súdnou cestou. Dôvodov neplatnosti skončenia Vášho pracovného pomeru môže byť viac.

Podľa § 79 ods. 1 Zákonník práce, "Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi neplatnú výpoveď alebo ak s ním neplatne skončil pracovný pomer okamžite alebo v skúšobnej dobe a ak zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, že trvá na tom, aby ho naďalej zamestnával, jeho pracovný pomer sa nekončí, s výnimkou, ak súd rozhodne, že nemožno od zamestnávateľa spravodlivo požadovať, aby zamestnanca naďalej zamestnával. Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi poskytnúť náhradu mzdy. Táto náhrada patrí zamestnancovi v sume jeho priemerného zárobku odo dňa, keď oznámil zamestnávateľovi, že trvá na ďalšom zamestnávaní, až do času, keď mu zamestnávateľ umožní pokračovať v práci alebo ak súd rozhodne o skončení pracovného pomeru."

Podľa § 77 Zákonník práce, "Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť. Na predĺženie trvania pracovného pomeru podľa § 64 ods. 2 sa na účely prvej vety neprihliada, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak sa pracovný pomer predlžuje podľa § 64 ods. 2 z dôvodu plynutia ochrannej doby podľa § 64 ods. 1 písm. a), zamestnanec môže neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou uplatniť na súde v lehote dvoch mesiacov odo dňa uplynutia posledného dňa ochrannej doby, najneskôr však do šiestich mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť, ak by zamestnanec nebol v ochrannej dobe."


Trápi vás "Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba" a chcete pomôcť?

Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, mám pracovnú zmluvu na dobu určitú, ktorej platnosť uplynie koncom apríla tohto roka. Zamestnávateľ by si ma rád ponechal a ponúka mi nový pracovný pomer, zase na dobu určitú na jeden rok. Predpokladajme, že jeho ponuku prijmem. Chcel by som však vedieť, ako to bude s výpovednou dobou, ak by som sa neskôr rozhodol podať výpoveď, napríklad v júni. Bude moja výpovedná doba jeden alebo dva mesiace? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 12.04.2024)

Dobrý deň,
Vaša výpovedná lehota bude 2 mesiace lebo Vaše priamo nadväzujúce pracovné pomery sa Vám spočítavajú a teda budete u zamestnávateľa pracovať viac ako jeden rok. 

Podľa § 40 ods. 12 Zákonníka práce, "Trvanie pracovného pomeru na účely tohto zákona zahŕňa aj trvanie predchádzajúceho pracovného pomeru, na ktorý bezprostredne nadväzuje trvanie nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi."

Ak podáva výpoveď zamestnanec a pracuje u zamestnávateľa viac ako jeden rok, potom je výpovedná doba 2 mesiace. 

Podľa § 62 ods. 6 Zákonníka práce, "Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace."

Spolu s výpoveďou je spojené plynutie výpovednej doby, ktorá vždy začína plynúť 1. dňa v mesiaci a končí sa k poslednému dňu príslušného mesiaca. 

Teda ak podáte výpoveď v júni, tak výpovedná doba Vám začne plynúť od 1. júla a skončí sa koncom augusta. Posledný deň v auguste sa skončí Vás pracovný pomer. 

Podľa § 62 ods. 7 Zákonníka práce, "Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak."


Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, pracujem ako opatrovateľka. Môj pracovný pomer vznikol dňom 8. marca minulého roka a bol dvakrát predĺžený kvôli dodatkom a platovému ohodnoteniu. Moja pracovná zmluva končí tohto leta v júli. Chcela by som sa opýtať, či môžem pracovný pomer ukončiť okamžitou výpoveďou zo strany zamestnanca. Už dlhšie sa necítim dobre na pracovisku kvôli nízkemu počtu zamestnancov, čo vedie k väčšej zodpovednosti a nezhodám. Rada by som pracovný pomer ukončila aj skôr, najmä preto, že som samoživiteľka dvoch detí vo veku 11 a 15 rokov. Ako by som mohla postupovať? Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu a vysvetlenie.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 01.04.2024)

Dobrý deň, okamžitá výpoveď neexistuje. 
Ak chcete skončiť Váš pracovný pomer na dobu určitú ale nechcete čakať na uplynutie tejto doby, tak máte dve možnosti. Prvou možnosťou je dohodnúť sa so zamestnávateľom, a ukončiť pracovný pomer dohodou bez uvedenia dôvodu (§ 60 ZP), ku konkrétnemu dátumu, na ktorom sa dohodnete. 

Druhá možnosť je, že Vy podáte výpoveď bez uvedenia dôvodu podľa § 67 ZP, pričom s výpoveďou je spojené plynutie výpovednej doby. Výpovedná doba vo Vašom prípade by bola 2 mesiace a jej uplynutím by skončil Váš pracovný pomer. Výpovedná doba vždy plynie od prvého dňa v mesiaci a končí posledným dňom príslušného mesiaca. Ak by ste doručili výpoveď do konca mesiaca apríl, tak počas mesiacov máj a jún by Vám plynula výpovedná doba a Váš pracovný pomer by sa skončil koncom júna. 

Podľa § 71 ods. 1 Zákonníka práce, "Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby."

Podľa § 60 ods. 1 Zákonníka práce, "Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom."

Podľa § 62 ods. 1 Zákonníka práce, "Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby."

Podľa § 62 ods. 6 Zákonníka práce, "Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace."

Podľa § 62 ods. 7 Zákonníka práce, "Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak."

Podľa § 40 ods. 12 Zákonníka práce, "Trvanie pracovného pomeru na účely tohto zákona zahŕňa aj trvanie predchádzajúceho pracovného pomeru, na ktorý bezprostredne nadväzuje trvanie nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi."


Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, mám nárok na výpovednú lehotu v prípade, že nebol predĺžený môj pracovný pomer? Ďakujem.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 07.02.2024)

Dobrý deň, nie, nemáte.

Výpovedná doba je spojená len s výpoveďou. Ale Váš pracovný pomer sa neskončil výpoveďou. Váš pracovný pomer bol dohodnutý na dobu určitú a uplynutím tejto doby sa pracovný pomer skončil. Nebolo preto potrebné robiť samostatné ukončenie. 

Váš pracovný pomer nebol predĺžený, teda skončil a je potrebné sa nahlásiť na úrad práce a hľadať si nové zamestnanie. 

Podľa § 71 ods. 1 Zákonníka práce, "Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby."

Podľa § 62 ods. 1 Zákonníka práce, "Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby."


Trápi vás "Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba" a chcete pomôcť?

Podotázka: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba (Pracovné právo)

Dobrý deň, v pracovnej zmluve mám uvedené, že môj pracovný pomer je na dobu určitú (1 rok) a zároveň je tam stanovená trojmesačná skúšobná doba. Moja otázka znie: Môžem podať výpoveď po uplynutí 6 mesiacov od podpisu zmluvy, ak tam bola určená skúšobná doba 3 mesiace? Ďakujem. S pozdravom, K.

Odpoveď: Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba

(odpoveď odoslaná: 26.01.2024)

Dobrý deň, áno, právne je to možné, kao to vyplýva aj z ust. § 59 a 71 Zákonníka práce. Keďže váš pracovný pomer trvá menej ako jeden rok, pričom už uplynula skúšobná doba, potom je výpovedná doba jeden mesiac,v zmysle ust. § 62 ods. 2 Zákonníka práce, ktorá začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.

Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Dôvod výpovede môžete ale nemusíte uviesť. Výpoveď z pracovného pomeru doručte zamestnávateľovi osobne proti podpisu tak, aby vám zostal jeden exemplár výpovede potvrdený zamestnávateľom, alebo ju pošlite doporučene /pozor na prepravnpú lehotu pošty či bude výpoveď dručená najneskôr 31.1.2024.  Súhlas zamesntávateľa na podanie výpovede z pracovného pomeru nepotrebujete.


V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Pracovný pomer na dobu určitú a výpovedná doba" a chcete pomôcť?



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:



najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.