Nevera manžela ako dôvod na rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Prešov

Otázka: Nevera manžela ako dôvod na rozvod

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom rozvodu. Uvažujem o tom, že by som sa rozviedla s manželom, s ktorým už päť rokov nespievame spoločne život, hoci ešte stále žijeme v jednej domácnosti. Dôvodom je, že má milenky a kupuje im darčeky. Na deti ani na domácnosť nijako neprispieva, iba platí za byt. Občas dá nejaké peniaze, ale iba 100 eur a to len vtedy, keď mu to vyhovuje. Máme dve deti: jedno je školsky povinné a druhé chodí do školy. Tento byt vlastne nie je jeho, ale jeho rodičov, ktorí ho kúpili, aby sme mali kde bývať. Rada by som vedela, ako by mohlo dopadnúť rozhodnutie súdu. Ďakujem.

Odpoveď: Nevera manžela ako dôvod na rozvod

Dobrý deň, nevera je vážny dôvod na rozvod manželstva. Pokiaľ sa Váš manžel správa spôsobom, ako ste popísali, súd by Vás rozviedol bez väčších problémov. V konaní o rozvod by ste riešili aj výživné na deti a ich zverenie do osobnej starostlivosti. Majetkové vzťahy sa budú riešiť až po rozvode.