Odhalená nevera

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Banská Bystrica

Otázka: Odhalená nevera

Moja kamarátka sa pokúsila odhaliť neveru svojho bývalého partnera jeho súčasnej priateľke. Začala mu písať cez chat, kde on následne prejavoval náklonnosť a posielať nevhodné fotografie. Tieto informácie potom moja kamarátka poslala súčasnej priateľke svojho bývalého, aby jej ukázala, aký skutočne je. Moja kamarátka sa obáva, že jej teraz bývalý partner plánuje na ňu podať žalobu, keďže si pravdepodobne uvedomil, kto za tým stojí. Odvoláva sa pritom na paragraf 11-17. Rada by som sa spýtala, či existuje nejaká možnosť, že by mohol jej toto správanie nejako uškodiť.

Odpoveď: Odhalená nevera

Dobrý deň,

tie paragrafy, ktoré uviedol sa týkajú ochrany osobnosti v Občianskom zákonníku.

Vôbec sa nemusí Vaša kamaratka obávať, v podstate nič jej nehrozí.

Jej konanie nie je ani trestné a nie je ani priestupkom. Kamarátka neklamala.

Neviem si predstaviť ako on podáva žalobu na súd a Vaša kamarátka by dala predvolať jeho súčasnú priateľku a preberala by sa jeho nevera.

Preto si myslím, že nepodá žiadnu žalobu.