POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Môžem podať žiadosť o striedavú starostlivosť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Môžem podať žiadosť o striedavú starostlivosť?

Dobrý deň, mohli by ste mi, prosím, poradiť? S bývalou priateľkou máme dcérku, ktorá má 2 mesiace. Je možné podať žiadosť na súd o striedavú starostlivosť, aj keď je naša dcéra ešte taká malá? Bývalá priateľka dcérku nekojí. Myslíte si, že by bola šanca na striedavú starostlivosť, alebo by som mal počkať, kým bude dcéra staršia? Srdečne Vám ďakujem vopred za odpoveď.

Odpoveď: Môžem podať žiadosť o striedavú starostlivosť?

Dobrý deň, pokiaľ ide o Vašu otázku, či môžete podať žiadosť o striedavú starostlivosť, odpoveď je áno, môžete podať takýto návrh, ale nie je isté, či Vám súd vyhovie. Takéto malé dieťa nemôže byť podrobené znaleckému dokazovaniu, preto súd bude musieť prihliadať na vyjadrenia účastníkov. Obyčajne súd zverí dieťa tomu z rodičov, ktorý je s ním na materskej (resp. rodičovskej dovolenke), čo vo väčšine prípadov bývajú matky.

Ak je to matka, tak Vám odporúčam zostať v neustálom styku s dieťaťom a o striedavú starostlivosť sa pokúsiť neskôr (od 4 rokov).