Kde mám podať návrh na rozvod ak sa chcem rozviesť s Čechom?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Kde mám podať návrh na rozvod ak sa chcem rozviesť s Čechom?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať. S manželom sme ženatí od roku 2011 a máme spolu dieťa staré tri roky. Svadba prebehla v Bratislave, avšak žili sme spolu v Českej republike. Manžel je občan Českej republiky. 15.2.2015 som sa presťahovala späť na Slovensko, kde mám trvalý pobyt, rovnako ako naša dcéra, a odvtedy spolu nežijeme. Môžem podať návrh na rozvod tu na Slovensku?

Odpoveď: Kde mám podať návrh na rozvod ak sa chcem rozviesť s Čechom?

Dobrý deň, pokiaľ ide o rozvod s Čechom (občanom ČR), potom vo Vašom prípade môžete podať návrh na rozvod aj na Slovensku, pretože žijete na území SR viac ako 6 mesiacov pred podaním návrhu na rozvod manželstva. Súd v SR Váš rozvod musí prejednať.