Vrátenie tovaru a vrátenie peňazí

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Vrátenie tovaru a vrátenie peňazí

Dobrý deň, kúpila som si topánky v kamennom obchode. Avšak pri pokuse o ich vrátenie, predajca odmietol vrátiť peniaze za tovar a ponúkol iba možnosť výmeny tovaru za iný. Je toto normálne, alebo je predajca povinný vrátiť peniaze?

Odpoveď: Vrátenie tovaru a vrátenie peňazí

Dobrý deň, pokiaľ ide o Vašu otázku ohľadom vrátenia tovaru a vrátenia peňazí, tak predajca nie je povinný vrátiť Vám peniaze za tovar, ak bol tovar kúpený v kamennej predajni a nebol objednávaný na diaľku (napríklad cez internet), teda, že ste si po tovar objednaný cez internet iba prišli do kamennej predajne.