Dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Ak som na pracovnej neschopnosti a môj zamestnávateľ mi dá výpoveď s dôvodom, ktorý považujem za irelevantný, ako by som mal postupovať? Je možné riešiť túto situáciu až po skončení pracovnej neschopnosti, alebo môžem problém napadnúť skôr? Ak áno, akým spôsobom by som to mohol urobiť? Ďakujem.

Odpoveď: Dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa

Dobrý večer,

pokiaľ by došlo ku skončeniu pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa /podľa otázky zatiaľ nedošlo/, v súlade s ust. § 77 Zákonníka práce platí :

"Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť."

T.j. : Pokiaľ by Vám došla výpoveď alebo by došlo k okamžitému skončeniu prac. pomeru, prípadne v skúšobnej dobe, alebo dohodou, dajte nám vedieť, aby sme Vám pomohli.