POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Čo potrebujem na kataster pri prepise nehnuteľnosti?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Košice

Otázka: Čo potrebujem na kataster pri prepise nehnuteľnosti?

Dobrý deň. Čo potrebujem na prenesenie podielu na nehnuteľnosti z 1/1 na 1/2 na katastrálny úrad po rozvode? Ďakujem.

Odpoveď: Čo potrebujem na kataster pri prepise nehnuteľnosti?

Dobrý deň,

rozvodom manželstva síce zaniká manželstvo aj BSM, no BSM je nutné potom aj vyporiadať. Vyporiadať spoločný majetok (BSM) môžete buď dohodou, alebo súdnym rozhodnutím. Ak sa dohodnete, táto dohoda bude podkladom pre vklad vlastníckeho práva do katastra (ak sa bude týkať nehnuteľnosti). Ak by rozhodoval súd, tak kataster vykoná zmenu na základe jeho oznámenia. Kataster vykonáva zmenu na liste vlastníctva buď na základe návrhu na vklad, alebo podnetu štátne orgánu.