Rozvod a výživné na deti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Rozvod a výživné na deti

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, aký bude postup v prípade rozvodu a zverenia detí do starostlivosti matke na jednom pojednávaní. S rozvodom a s tým, aby mala matka deti zverené do starostlivosti, súhlasím. Nesúhlasím, však, s výškou výživného na deti. Aký bude postup, keď na súde poviem, že nesúhlasím iba s výživným na deti? Rozvedie nás súd a deti pridelí matke? Alebo nás nerozvedie a kvôli výživnému sa budú veci ťahať ďalej? Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod a výživné na deti

Dobrý deň. Vaša situácia nie je ničím výnimočná. Pri rozvode manželstva, z ktorého pochádzajú deti, je častým problémom práve výživné, na ktorom sa rodičia nevedia dohodnúť. Pokiaľ bude rozvrat manželstva preukázaný a obaja manželia sa budú chcieť nechať rozviesť, pričom jediným problémom bude určenie výživného na deti, dokazovanie sa bude sústrediť práve na majetkové pomery manželov. Aj v takýchto prípadoch súd rozhoduje jediným rozsudkom, tzn. že nerozhodne najskôr o rozvode a až potom o výživnom. Ak bude teda nejaká otázka sporná, v tomto prípade výška výživného, je tu predpoklad, že v rámci súdneho konania bude nariadených niekoľko pojednávaní.