POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Rozvod a výživné na 4 deti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Žilina

Otázka: Rozvod a výživné na 4 deti

Plánujem odísť od manžela, avšak stojím pred problémom, že mám štyri deti a s mojím príjmom nie som schopná nás uživiť. Moj živnosť prináša 560 € na mesiac a môj manžel zarába 1200 € mesačne v čistom. Rada by som sa informovala o približnej výške mesačného výživného v prípade, že by deti zostali so mnou. Mám štyroch potomkov: najstarší syn, ktorý je 19 rokov a maturuje, má mesačné výdavky 80 €; dcéra, ktorá má 17 rokov a býva na internáte s mesačnými nákladmi 120 €; ďalšia dcéra vo veku 14 rokov so výdavkami 81 € a najmladší syn, ktorý má 8 rokov, na ktorom vynakladám mesačne 50 €. K tomu musím započítať nájom, ktorý stojí 350 €. Prosím o odpoveď. Vopred ďakujem.

Odpoveď: Rozvod a výživné na 4 deti

Dobrý deň, v prvom rade si Vám dovoľujem uviesť, že v rozvodom konaní sa upravuje výkon rodičovských práv a povinností iba k maloletým deťom. Tzn. že v rozvodom konaní by súd nerozhodoval o určení vyživovacej povinnosti k najstaršiemu synovi. Ak mu otec dobrovoľne neprispieva na výživu, mám právo sám podať návrh na určenie výživného. V jeho prípade by to bolo samostatné konanie. Vo vzťahu k výživnému na maloleté deti si Vám dovoľujem uviesť, že sa jej výška odhaduje iba veľmi ťažko. Súd v takýchto prípadoch komplexne skúma odôvodnené potreby maloletých detí (súdu musíte čo najdôkladnejšie zdokladovať náklady na maloleté deti) a tiež skúma schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného rodiča, t.j. otca maloletých detí. Až následne bude súd rozhodovať o výške výživného pre maloleté deti. K preukazovaniu nákladov na maloleté deti si Vám dovoľujem uviesť, že výživné má slúžiť na hradenie všetkých potrieb maloletých detí (od bývania, stravovania, až po kultúrne a sociálne potreby). Z toho dôvodu bude v rozvodom konaní na Vás, aby ste čo najdôkladnejšie súdu opísali všetky náklady, ktoré máte v súvislosti so starostlivosťou o maloleté deti a čo najviac z nich zdokladovali.

Trápi vás "Rozvod a výživné na 4 deti" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Rozvod a výživné na 4 deti" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.