Ako podať návrh na rozvod


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košický
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 24. 11. 2013

Otázka: Ako podať návrh na rozvod

Dobry den prajem. Chcel by som Vas poziadat o radu ako podat navrh na rozvod. S manzelkou mame spolu dve malolete deti 4 rocna dcéra a 6 rocna dcera. S manzelkou spolu nezijeme uz vyse mesiaca a od mojho odchodu z domacnosti si po dvoch dnoch priviedla druheho chlapa, s ktorym momentalne zije a planuju predat 4 izbovy byt a ist spolu byvat do 1,5 izboveho bytu. Nase manzelstvo je na tolko rozvratene ze uz len pri osobnom styku sa hadame a nevieme nikdy najst spolocnu cestu, takisto city z jednej aj druhej strany uplne vyprchali.

Odpoveď: Ako podať návrh na rozvod

Dobrý deň,

pokiaľ ide o odpoveď na otázku, ako podať návrh na rozvod manželstva, tu Vám posielam odkaz na našu stránku, kde nájdete všetky potrebné informácie o rozvode:

 

VŠETKO O ROZVODE

 

Na to, aby prebehol rozvod čo najrýchlejšie je potrebné mať správne a úplne vypracovaný návrh na rozvod. Na internete sa môžete stretnúť s množstvom návrhov na rozvod manželstva, ktoré často nie sú uplné. Návrh si môžete vypracať sám, alebo Vám môže poradiť advokát. Existuje aj možnosť, že si necháte svoj návrh opraviť advokátom. Najlepšie je kontaktovať advokáta v mieste, kde bude vedené rozvodové konanie, ten pozná miestne pomery a môže Vám poradiť konkrétnejšie.

Ak si nebudete vedieť poradiť, ako podať návrh na rozvod manželstva, napíšte nám, pomôžeme Vám.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Ako podať návrh na rozvod (Rozvod)

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo všetko budem potrebovať, aby nás súd mohol právoplatne rozviesť s mojim manželom. Žijeme spolu 22 rokov, ale posledných 5 rokov naše manželstvo jednoducho prestalo fungovať. Z manželstva pochádzajú dve deti, 22 ročná dcéra a 17 ročný syn. Bývame momentálne v Anglicku kvôli práci. Majetkové pomery sú také, že nevlastníme nehnuteľnosť ani nič cenné. Proste nemáme sa o čo deliť. Chceli by sme to uskutočniť čo najskôr ako je možné, preto Vás prosím o radu. Ďakujem pekne za skorú odpoveď.

Odpoveď: Ako podať návrh na rozvod

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 02.10.2018)

Dobrý deň. V rámci rozvodu manželstva sa nerieši spoločný majetok - ten sa rieši až po rozvode, takže Vaše majetkové pomery sú vo vzťahu ku konaniu o rozvod sekundárne. V rámci rozvodu sa však v zmysle našich procesných pravidiel rozhoduje aj o úprave výkonu rodičovských práv a povinností k maloletým deťom. Uvedené sa teda týka Vášho 17 ročného syna (22 ročná dcéra je už plnoletá, takže jej sa dané konanie týkať nebude).

Vzhľadom na to, že bývate v Anglicku, je potrebné prihliadnuť aj na relevantné európske predpisy, a síce najmä na nariadenie Brusel IIa. Podľa tohto nariadenia by o rozvode mohli rozhodovať slovenské súdy, za predpokladu, že ste s manželom obaja občanmi SR. V danom kontexte je však nutné povedať, že hoci by malo byť konanie o rozvod spojené s úpravou výkonu rodičovských práv k maloletým deťom, pri konaniach s cudzím prvkom to tak nemusí vždy platiť. Domnievam sa, že vo Vašom prípade by sa mohlo o rozvode rozhodovať na Slovensku (ak ste obaja občanmi SR), ale konanie o úprave výkonu rodičovských práv a povinností by sa muselo konať v Anglicku, podľa obvyklého pobytu (resp. domicilu) dieťaťa.

Čo sa týka samotného konania rozvod manželstva vedeného na slovenskom súde, je potrebné podať návrh a priložiť k nemu sobášny list a rodné listy detí.  Z návrhu musí byť zrejmý najmä trvalý a hlboký rozvrat vo vzťahu, ktorý už nemožno napraviť. Ak ste s manželom na rozvode dohodnutí, konanie sa tým značne urýchli.

Každopádne Vám však odporúčam, aby ste najmä s ohľadom na cudzí prvok využili pri konaní o rozvod manželstva pomoc advokáta. Aj kvalifikovaná pomoc advokáta môže dosiahnutie právoplatného rozsudku o rozvode urýchliť.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk