Žiadosť o rozvod po dohode rodičov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Prešov

Otázka: Žiadosť o rozvod po dohode rodičov

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako správne podať žiadosť o rozvod manželstva, z ktorého vzišlo jedno maloleté dieťa vo veku 17 mesiacov. Dieťa chcem mať v mojej starostlivosti. Požadujem výživné na dieťa, a rovnako pre mňa, vo výške 500 eur, keďže z môjho rodičovského príspevku, ktorý je 200 eur, a drobných príjmov si nevieme vyžiť. Žiadosť o rozvod plánujem podať z dôvodu nevery, keďže ma manžel, pracujúci v Nemecku, podvádza minimálne pol roka. Rada by som vedela, ako správne podať žiadosť po dohode, ak by sme sa samozrejme dohodli za týchto podmienok. Vopred ďakujem. S pozdravom,

Odpoveď: Žiadosť o rozvod po dohode rodičov

Dobrý deň, žiadosť o rozvod manželstva po dohode rodičov je ideálne riešenie ak máte dieťa. Musíte však obaja súhlasiť s podmienkami dohody. Dohoda sa bude týkať dieťaťa (výživného, styku, zverenia, zastupovania dieťaťa). V rámci rozvodu sa nerieší výžné na manželku alebo výživné na rozvedeného manžela. Ak by ste sa chceli dohodnúť aj na to, že manžel bude prispievať aj na Vás, túto dohodu si musíte nechať schváliť v inom súdnom konaní.

Najskôr sa porozprávajte s manželom, či bude s dododou súhlasiť, ak áno, pomôžeme Vám s dohodou a návrhom na rozvod. Návrh budete vo Vašom prípade podávať v mieste svojho bydliska (ak manžel žije v zahraničí).