Vrátenie zaplatenej zálohy


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Vrátenie zaplatenej zálohy

Dobry den, vznikol nam problem, ktory neviem riesit, ak sa to vobec este da riesit. Prestahovali sme sa do Malinova okr. Senec, dokoncujeme dom, ktory sme postavili. S firmou sme sa dohodli, ze nam postavia terasu. Videli sme ich pracu na susednych pozemkoch, tak sme sa s nimi dohodli, zial len ustne. Dostali zalohu, pan nam vystavil blok o zaplateni zalohy. Pracovat zacali, ale robili asi len dva dni a cely mesiac sme pocuvali, ze uz pridu a terasu dokoncia. Terasu nedokoncili, lebo bolo x-vyhovoriek. Ked som mu oznamila, ze podam trestne oznamenie a budem kontaktovat SOI, dohodli sme sa, ze vrati polovicu zalohy najneskor do 13. 7., avsak zalohu nevratil a prestal komunikovat. Neviem, ci je este nejaky sposob, ako ziskat peniaze spat, a ci blocky o zaplateni zalohy na to postacuju. Pan z firmy sa evidentne bavi, ale boli to nase peniaze, ktore sme odkladali a teraz by sme ich potrebovali pre synovu liecbu, v pondelok ho operovali. Ja som z celej situacie uz vystresovana, poradte nam prosim, na koho sa mame obratit, a ci vobec vieme tu zalohu ziskat spat, resp. jej cast. Dakujem.

Odpoveď: Vrátenie zaplatenej zálohy

Dobrý deň, pokiaľ ide o vrátenie zaplatenej zálohy, v prvom rade bude potrebné, aby ste uvedenej firme zaslali odstúpenie od zmluvy z dôvodu omeškania. Zároveň ich vyzvite na vrátenie celej poskytnutej zálohy. V prípade, ak táto firma nebude súhlasiť s vrátením zálohy, budete sa musieť zo svojim nárokom obrátiť na súd. V súdnom konaní už nebudete môcť žalovať celú sumu, ak práce, ktoré vykonali, majú pre Vás hodnotu. V súdnom konaní by súd to zisťoval v akom rozsahu boli práce vykonané a v tomto rozsahu by odpočítal hodnotu vykonaných prác od sumy zloženej zálohy.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Vrátenie zaplatenej zálohy (Občianske právo)

Dobrý deň, moja mama zaplatila zálohu cca 4500 € za opravu strechy s tým, že strechu nemáme dva roky naletela, dotyční sa stále vyhovárajú sľubujú, aké kroky postúpiť, keďže mama už poslala aj písomne odstúpenie od zmluvy a žiadala vrátenie peňazí ale sa vyhovárajú, že materiál je už zakúpený (2 roky) ako postupovať, treba ísť na políciu, či. Ďakujem za odpoveď Pistekiva.

Odpoveď: Vrátenie zaplatenej zálohy

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 11.02.2019)

Dobrý deň,

nevieme, či ste sa už na našu poradňu v tejto veci neobrátili.

Pokiaľ ste urobili právne kroky - odstúpenie od zmluvy a požiadavka na vrátenie zálohy, pričom reakciou bolo, že nejaký stav. materiál je zakúpený, odporúčame vo veci podať trestné oznámenie, a súčasne podať aj návrh na vydanie platobného rozkazu cestou advokáta. Pri splnení zákonných požiadaviek platobný rozkaz bude vydaný v lehote do 10 pracovných dní.

Advokát by Vám vedel pomôcť zhodnotiť situáciu z hľadiska dlžníka aspoň podľa informácií dostupných na internete, ako aj z hľadiska uplatnenia pohľadávky v súdnom konaní.

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku