Vrátenie nového auta

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Žilina

Otázka: Vrátenie nového auta

Dobrý deň, kúpil som si nové auto 13. 12. 2016 a po najazdení 2300 km sa pokazilo. Mohol by som ho vrátiť? Počas jazdy auto úplne vyplo motor. Ďakujem.

Odpoveď: Vrátenie nového auta

Dobrý deň, v tomto prípade je potrebné si u predávajúceho čo najskôr uplatniť reklamáciu a nároky z vád dodaného tovaru podľa príslušných ustanovení Obchodného zákonníka. Vzhľadom na závažnosť poruchy a neupotrebiteľnosť dodaného tovaru ide o vadu, ktorou je kúpna zmluva porušená podstatným spôsobom a výber nárokov z vád tovaru si môžete uplatniť podľa ustanovenia § 436 Obchodného zákonníka. Podľa tohto ustanovenia môžete od kúpnej zmluvy aj odstúpiť.