Úprava styku otca s dieťaťom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Úprava styku otca s dieťaťom

Dobrý deň, som rozvedená už dva roky, dcéra je zverená do mojej osobnej starostlivosti a môj exmanžel má právo sa s dcérou stretávať bez časového obmedzenia. Na začiatku to fungovalo, ale asi pred rokom si začal brávať dcéru na týždeň, teda striedali sme sa po týždni. Od tej doby sa správanie dcéry voči mne veľmi zmenilo. Neposlúcha ma, neváži si ma, pretože sa jej v náznakoch objavilo, že ja som mu ublížila, že ju nemám rada, že sa o ňu nestrarám a že som zlá matka. Vždy, keď príde od exmanžela, počujem len, že som klamárka, som tá zlá a on je dobrý. Úplne ju zmanipuloval proti mne. Neviem, čo mám robiť. Je možné požiadať o úpravu styku, aby sa s ňou mohol stretávať iba každý druhý víkend? Alebo mi poraďte, ako by som mala postupovať. Ďakujem.

Odpoveď: Úprava styku otca s dieťaťom

Dobrý deň,

samozrejme určite môžete podať návrh na úpravu výkonu práv a povinností k dieťaťu, tak aby bolo zverené do Vašej osobnej starostlivosti a zároveň bol upravený styk. Je nemysliteľné, aby otec takýmto spôsobom ovplyvňoval Vašu dcéru a tým narúšal jej zdravý vývin, ako aj vzťah k Vám.