Psychické týranie zo strany manžela a rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košice

Otázka: Psychické týranie zo strany manžela a rozvod

Dobrý deň. Môj manžel ma psychicky týra a rozhodla som sa vyhľadať psychológa už len z toho dôvodu, že toho mám dosť. Minulý rok som bola natoľko zle, že som musela užívať lieky. Boli to ale len slabé lieky, ktoré mi predpísala obvodná lekárka. Mám strach, že súd by v prípade rozvodu priradil našich troch maloletých detí môjmu manželovi. Máme štyriročné, trojročné a dvojmesačné dieťa. Mohla by som mať v ruke papier, ktorý by dokazoval, že moje zlé psychické stavu bolo zapríčinené jeho správaním a že som už zdravá? Alebo dokáže takýto dokument potvrdiť, že potrebujem od manžela odísť a že to bude v poriadku? Môj manžel mi neustále vyhovára, že som psychicky labilná a psychopatka, zlá matka, pričom on sa stará iba sám o seba. Je mi to ľúto aj kvôli deťom. Bojím sa, aby v prípade rozvodu neskončili deti u neho, a preto sa bojím aj podať žiadosť o rozvod.

Odpoveď: Psychické týranie zo strany manžela a rozvod

Dobrý deň, samotná skutočnosť, že ste brali lieky nie je dôvodom k tomu, aby súd zveril deti jemu. Nebojte sa preto podať návrh na rovzod manželstva, na súde sa ukáže, kto je aký rodič. Deti sú príliž malé na to, aby bol ustanovený znalec, ktorý by mal rozhodnúť, komu budú deti zverené. Ak ste teraz s deťmi doma Vy a staráte sa o ne, potom je málo pravdepodobné, že by súd tak malé deti zveril otcovi. Súd si môže vyžiadať správu od Vášho psychológa (resp. psychiatra) o Vašom zdravotnom stave a spôsobilosti starať sa o deti.