'

Syna necháva s osobou, ktorá užíva alkohol


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Nitriansky
Odpovedá: Advokát Nitra
Odpovedané dňa: 23. 1. 2016

Otázka: Syna necháva s osobou, ktorá užíva alkohol

Dobry den, prosim o radu. Sme rozvedeni, rocny syn je u matky. No matka sa nezdrziava aj 4-5 dni vedla syna. Syna nechava na osobu, ktora uziva alkohol. Co mam robit kuratela??? Policia?? Bojim sa o syna, ex chodi potajomky do rakuska pracovat ako ........ dakujem

Odpoveď: Syna necháva s osobou, ktorá užíva alkohol

Dobrý deň, vzhľadom na to, že došlo k výraznej zmene pomerov od posledného rozhodovania o starostlivosti o dieťa (pri rozvode) je možné skonštatovať, že takýto stav nie je v záujme dieťaťa. Podľa ustanovenia § 26 zákona o rodine súd aj bez návrhu zmení rozhodnutie o výkone rodičovských práv a povinností. Tzn. že nemusíte návrh podať Vy sám, ale súd začne konať sám, ak sa dozvie o zmene pomerov. O zmene pomerov sa súd dozvedá najčastejšie od úradu práce, soc. vecí a rodiny alebo z oznámení iných orgánov. Na riešenie Vašej situácie máte viacero možností. 1/ Môžete návrh na úpravu výkonu rodičovských práv a povinností podať sám (odporúčal by som Vám aj predbežné opatrenia). 2/ Môžete upovedomiť súd alebo úrad práce, soc. vecí a rodiny, ktoré vo veci budú konať ďalej z úradnej povinnosti (bez toho, aby ste im robili ďalšie návrhy). Môžete upovedomiť aj políciu, pretože konanie Vašej ex-manželky hraničí so spáchaním trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. V prípade, ak si vyberiete 1/ možnosť odporúčam Vám kontaktovať advokáta za účelom spracovania kvalifikovaného návrhu, aby súd Vášmu návrhu vyhovel a prípade i nariadil predbežné opatrenie.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk