Máte
otázku?

Úprava rodičovských práv a povinností


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Úprava rodičovských práv a povinností

Máme s priateľkou 3 a pol ročnú dcéru. Žili sme spolu, ale pred troma mesiacmi si našla nového priateľa, s ktorým teraz žije. Zobratí sme neboli, ale som v rodnom liste písaný ako otec. Bráni mi sa stretávať sa s malou a prestala úplne komunikovať. S malou sme na sebe moc naviazaní. Čo mám robiť? Ako mám postupovať?

Odpoveď: Úprava rodičovských práv a povinností

Dobrý deň. Pokiaľ Vám matka Vášho dieťaťa bráni v styku s dieťaťom a navyše s Vami odmieta komunikovať, je na mieste podanie návrhu na súd. Konkrétne pôjde o návrh na úpravu výkonu rodičovských práv a povinností k mal dieťaťu. V rámci tohto konania bude okrem iného upravený aj Váš styk s dieťaťom.

Trápi vás "Úprava rodičovských práv a povinností" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Úprava rodičovských práv a povinností (Rodinné právo)

Dobrý den. Pred 3-ma mesiacmi sa mne a mojej priatelke narodilo dievcatko, dohodli sme sa, ze 2 tyzdne bude u svojej matky a potom budeme byvat spolu, no je tam 3 mesiace a nechce somnou zit, jej matka sa sprava ako keby jej to dietatko patrilo a ked pridem za svojou dcerou a je doma, tak si vzdy vymysli nejaku hadku a dava mi jasne najavo, ze tam nemam co hladat, dom v ktorom byvaju nie je jej majetok, no sprava sa tak.Mozem nejak pravne zasiahnut? Sud sme zatial ziadny nemali, som navrhol priatelke, ze jej budem na malu platit, no peniaze nechce, no jej matka dala najavo, ze by som mal platit. Nie sme zobratí, no dievcatko ma moje priezvisko. mi to uz lezie dost na city, hlavne ked jej matka mi hovori, ze to dieta je moje "iba na papieri" Mam podozrenie, ze moju priatelku matka zmanipulovala tak, ze teraz somnou nechce zit, uz par krat som sa stal svedkom, ako ju citovo vydierala.

Odpoveď: Úprava rodičovských práv a povinností

(odpoveď odoslaná: 31.10.2014)

Dobrý deň. Pokiaľ ide o úpravu rodičovských práva a povinností, tak, ak Vám matka Vášho dieťaťa odopiera styk s týmto dieťaťom alebo sa s matkou nedokážete dohodnúť na úprave styku, môžete podať návrh na úpravu rodičovských práv a povinností k maloletému dieťaťu na príslušný súd. Takýto krok Vám však odporúčam najskôr prekonzultovať s odborníkom. Ako otec máte nielen povinnosti (prispievať na dieťa) ale aj práva (stýkať sa s dieťaťom, rozhodovať o jeho budúcnosti a iné).V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Úprava rodičovských práv a povinností" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku