Spoluvlastnícky podiel výpočet

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislava

Otázka: Spoluvlastnícky podiel výpočet

Dobrý deň, s priateľom plánujeme kúpu domu. Financovanie sme si rozdelili nasledovne: ja prispievam sumou 28000, spoločne si berieme úver 128000, z ktorého každý platí 64000. Na dokončenie budem používať vlastné prostriedky približne v hodnote 10000. Chcela by som sa opýtať, v akom pomere by mal byť zapísaný spoluvlastnícky podiel na liste vlastníctva? Ďakujem.

Odpoveď: Spoluvlastnícky podiel výpočet

Dobrý deň ak by sme vychádzali z toho, že cena nehnuteľnosti bude celkom 166 000 € a Vy na túto prispejete sumou 28 000 €, plus 10 000 € plus jedna polovica hypotéky čo je 64 000 €, tak potom Váš spoluvlastnícky podiel by mal byť 61,45 % z celku, teda po zaokrúhlení 61 %.

Je to však vec dohody Vás ako spoluvlastníkov nehnuteľnosti.