Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú počas PN

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú počas PN

Dobrý deň, máme zamestnanca, ktorý má uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú. Tá mu uplynie 31. 7. 2022, avšak zamestnanec je dlhodobo na PN. Otázka znie: Môže mu skončiť pracovný pomer uplynutím doby určitej, aj keď bude pokračovať v PN? Ďakujem. Iva

Odpoveď: Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú počas PN

Dobrý deň, PP končí uplynutím dohodnutej doby prac. pomeru podľa prac. zmluvy, teda dňom 31.7.2022 a to bez ohľadu na to či bude alebo nebude PN. Môžte sa však dohodnúť so zamestnancom aj na skončení PP skôr alebo pracovný pomer predĺžiť. Je to vec dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom.