Darovanie medzi manželmi

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislava

Otázka: Darovanie medzi manželmi

So svojím manželom sme spoločnými vlastníkmi domu a on by chcel, aby som bola jedinou majiteľkou. Je možné to uskutočniť darovacou zmluvou? Ďakujem.

Odpoveď: Darovanie medzi manželmi

Dobrý deň,

darovanie medzi manželmi, pokiaľ ide o spoločný majetok patriaci do BSM (bezpodielového spoluvlastníctva manželov) nie je možné.

Postup vo Vašom prípade by bol taký, že podáte návrh na zrušenie BSM počas manželstva, a následne uzatvoríte dohodu o vyporiadaní BSM, v ktorej sa dohodnete, že jedinou vlastníčkou vecí sa stanete Vy.  Pre urýchlenie celého procesu môžete využiť služby advokáta, ktorý Vám poradí, ako máte presne postupovať, aby konanie na súde ako aj na katastri prebehlo bez problémov a rýchlo.