'

Predmet bezpodielového spoluvlastníctva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnavský
Odpovedá: Advokát Trnava
Odpovedané dňa: 11. 12. 2015

Otázka: Predmet bezpodielového spoluvlastníctva

Môžem si počas manželstva kúpiť byt tak, aby bol výhradne iba v mojom vlastníctve a nebol predmetom bezpodielového spoluvlastníctva?

Odpoveď: Predmet bezpodielového spoluvlastníctva

Dobrý deň. Pokiaľ si chcete počas trvania manželstva kúpiť byt tak, aby bol výlučným majetkom iba jedného z manželov, môžete si formou notárskej zápisnice zúžiť zákonom určený rozsah bezpodielového spoluvlastníctva podľa ustanovenia § 143a Občianskeho zákonníka. Ďalšou možnosťou by bolo to, že byt budete financovať iba z Vašich výlučných prostriedkov (napr. získaných darom alebo dedením).

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk