Máte
otázku?

Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov


Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť chcem dať výpoveď zo zdravotných dôvodov nakoľko mám dlhé roky problémy s chrbticou a chcem sa opýtať, že aký je prosím Vás paragraf. A, či potrebujem dať k výpovedi aj posudok od lekára. Čo sa stane, keď ho nedám. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov

Dobrý deň, zamestnanec môže dať výpoveď z akéhokoľvek dôvodu, hoci i bez uvedenia dôvodu. Tzn. že nie ste povinná svojmu zamestnávateľovi predkladať žiadnu lekársku správu. Pri tejto výpovedi Vám však neprináleží odstupné podľa ustanovenia § 76 Zákonníka práce, nakoľko výpoveď dáte Vy a nie zamestnávateľ.

Trápi vás "Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov (Pracovné právo)

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne výpovede zo zdravotných dôvodov nakoľko mi odborný lekár napísal papier, že to nemôžem vykonávať.

Odpoveď: Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov

(odpoveď odoslaná: 30.11.2020)

Dobrý deň,
musíte mať lekársky posudok (nestačí správa) o tom, že ste ako zamestnanec stratili vzhľadom na svoj zdravotný stav dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu.

Ak chcete aj odstupné, potom nemôžete dať výpoveď Vy. Musí Vám ju dať z tohto dôvodu zamestnávateľ, alebo sa s Vami dohodnúť na skončení pracovného pomeru. Ak by Vás nepreradil do 15 dní od predloženia posudku na inú vhodnú prácu danú prácu bez vážneho ohrozenia zdravia nemôžete túto doterajšiu vykonávať, potom môžete skončiť pracovný pomer aj okamžite, kde máte nárok na 2 mesačnú peňažnú náhradu.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Paragraf výpoveď zo zdravotných dôvodov" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku