Kupna zmluva pri zuzeni BSM

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislava

Otázka: Kupna zmluva pri zuzeni BSM

Dobrý deň, prosím o radu, ako správne napísať kúpno-predajnú zmluvu na nehnuteľnosť, ak počas trvania manželstva nadobudem túto do môjho výlučného vlastníctva. Teda na kúpenú nehnuteľnosť bude uplatnené BSM pomocou notárskej zápisnice. Zaujíma ma, či môžem použiť štandardný vzor KZ a na ktoré náležitosti nesmiem zabudnúť. Okrem toho, či sa na KZ uvádza len moje meno ako kupujúceho a či na KZ treba spomínať notársku zápisnicu, prípadne manžela. Ďakujem.

Odpoveď: Kupna zmluva pri zuzeni BSM

Dobrý deň, kúpna zmluva musí spĺňať všetky zákonom vyžadované náležitosti, aby na základe neho mohlo dôjsť k zápisu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Ak chcete nehnuteľnosť nadobudnúť do svojho výlučného vlastníctva je potrebné, aby notárska zápisnica bola spísaná pred uzatvorením kúpnej zmluvy a zápisu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Spätne nie je možné ani notárskou zápisnicou vylúčiť nadobudnutú nehnuteľnosť z BSM. Ohľadom všetkých informácií potrebných pre správne vyhotovenie notárskej zápisnice Vám odporúčam vopred kontaktovať notára, ktorý Vám uvedie, aké doklady budú potrebné pre vyhotovenie notárskej zápisnice. Ak by ste následne potrebovali poskytnúť právnu pomoc pri vypracovaní kúpnej zmluvy na nehnuteľnosť, prípadne aj jej autorizáciu advokátom, môžete nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu na adrese uvedenej na našej stránke.