'

Exekúcia


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilinský
Odpovedá: Advokát (Žilina)
Odpovedané dňa: 23. 6. 2017

Otázka: Exekúcia

Zdravím. Chcem sa spýtať ak mi exekútor zriadi na účte viinkulacny podúčet v hodnote 388 eur zo zdravotnej koľko mi musí vrátiť? Zaplatil mi 79 eur ja som dala 106 eur priamo v zdravotnej a vrátil mi 106 eur na účet. Je možné, aby si nechal zhruba 200 eur? Ďakujem za odpoved.

Odpoveď: Exekúcia

Dobrý deň. 

V prípade, že Vám bol zriadený vinkulačný podúčet v takejto hodnote, tak exekútor Vám z účtu má právo odobrať túto výšku peňazí a to na základe exekučného príkazu. Táto výška okrem Vašej pohľadávky zahrňuje aj úroky z omeškania a zároveň aj odmenu exekútora, ktorá sa vypočítava v zmysle zákona. Preto mal exekútor právo nechať si takúto výšku odmeny, pretože exekútor Vám nemôže zablokovať väčšiu sumu ako je uvedená v exekučnom príkaze. Všetky dokumenty vyhotovené exekútorom Vám exekútor musel poslať a aj výška jeho odmeny je v nich uvedená. Ak odmena exekútora uvedená v exekučnom titule nezodpovedala zrazenej sume, tak je potrebné sa so žiadosťou obrátiť na exekútora a žiadať od neho vyjadrenie. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo



Podotázka: Exekúcia (Občianske právo)

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné vykonať zrážky zo mzdy pre exekútora nakoľko pracujem na pracovnú zmluvu na jeden deň ( mzda v hrubom 33, 95 e, zrážka 28, 50e) a ďalšia pracovná zmluva na štyri dni ( mzda v hrubom 135, 38 e, zrážka 34, 37 ) a na dohodu, ale zamestnávateľmi neposiela výplatnú pásku na dohodu. Jedná sa o zrážky pre POHOTOVOSŤ. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Exekúcia

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 16.08.2018)

Dobrý deň,

zo mzdy povinného nemôžete vykonať zrážku zo mzdy, nakoľko mzda nedosahuje ani výšku tzv. nepostihnuteľnej sumy podľa § 68 a nasl. Exekučného poriadku.

Poznamenávame, že podľa § 74 Exek. poriadku platí, že "platiteľ mzdy je povinný oznámiť exekútorovi, že nemôže vykonávať zrážky zo mzdy povinného, pretože povinný počas troch mesiacov nepoberá mzdu aspoň v takej výške, aby sa z nej mohli vykonávať zrážky."

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk