Dá sa exekúcia preniesť na inú osobu?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Bratislava

Otázka: Dá sa exekúcia preniesť na inú osobu?

Dobrý deň, mám jednoduchú otázku a budem Vám veľmi vďačný za akékoľvek informácie. Otázka znie: Je možné preniesť exekúciu na druhú osobu? Samozrejme, za predpokladu, že sa na tom obe osoby dohodnú. Zaujímajú ma obe strany - tá, na ktorej momentálne exekúcia je, a tá, na ktorú by sa potenciálne mohla preniesť.

Odpoveď: Dá sa exekúcia preniesť na inú osobu?

Dobrý deň,

pokiaľ ide o otázku, či sa dá exekúcia preniesť na inú osobu, odpoveď je, áno, exekúcia sa dá preniesť na inú osobu, je však potrebné, aby s tým veriteľ (t.j. ten, komu sa má platiť súhlasil). Obyčajne to funguje ale tak, že sa nový dlžník zaviaže, že dlh uhradí za dlžníka, spíše s veriteľom dohodu o úhrade dlhu.