POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Zrušenie žiadosti o výživne

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Žilina

Otázka: Zrušenie žiadosti o výživne

Prosím Vás, chcela by som sa opýtať. Rozišla som sa s priateľom, s ktorým mám dcéru. Podala som žiadosť o výživné a osvojenie nášho dieťaťa, ale rozhodli sme sa ešte dať našemu vzťahu šancu a chceme byť opäť spolu a zobrať sa. Neviem však, či je možné túto žiadosť zrušiť. Ak áno, čo je k tomu potrebné? Ďakujem za odpoveď. Dovidenia.

Odpoveď: Zrušenie žiadosti o výživne

Dobrý deň, navrhovateľ môže počas konania vziať návrh na začatie konania späť. Po späťvzatí návrhu súd konanie zastaví. Ak ste ešte nemali vo veci pojednávanie, tak nesúhlas odporcu so späťvzatím návrhu nie je účinný (z Vašej otázky však vyplýva, že odporca bude so späťvzatím súhlasiť). Na späťvzatie návrhu nie je potrebné nič špeciálne. Stačí napísať na súd, na ktorý ste podali návrh, že vo veci ... (vypíšete účastníkov, o akú vec ide) beriete návrh v celom rozsahu späť. Pre úplnosť je dobré uviesť dôvod späťvzatia, aby o ňom vedel i súd. Ak poznáte spisovú značku Vášho konania, uveďte ju na späťvzatí návrhu. O späťvzatí rozhoduje súd uznesením, ktoré Vám bude doručené.