Čo treba k žiadosti o rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Čo treba k žiadosti o rozvod

Dobrý deň, chcela by som podať žiadosť o rozvod a potrebujem poradiť. Neviem, či prílohy, ako je rodný list, sobášny list atď., musia byť overené notárom. Máme spolu dieťa, no ohľadne výživného, staraostlivosti o dieťa a styku s ním sme sa vzájomne dohodli. Nakoľko to mám uviesť v návrhu (ako samostatnú prílohu vo forme dohody)? Ďalej by som chcela vedieť, ako je to s majetkovým vyrovnaním. Keďže sme sa s manželom tiež dohodli, chcem sa spýtať, či je to potrebné riešiť súdne alebo stačí naša vzájomná dohoda. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Čo treba k žiadosti o rozvod

Dobrý deň, pokiaľ ide o otázku, čo treba k žiadosti o rozvod, uvádzame nasledovné:

dokumenty k návrhu na rozvod manželstva nemusia byť overené notárom. Na súdne pojednávanie si ale potom zoberte so sebou originály týchto listín.

Ak ste sa dohodli o dieťati, tak potom spíšte spolu dohodu o úprave práv a povinností k dieťaťu a túto dohodu priložte k návrhu na rozvod manželstva.

Pokiaľ ide o majetkové vysporiadanie, tak toto sa bude riešiť až po rozvode (právoplatnosti rozsudku o rozvod). Teraz to riešiť nemusíte. Po rozvode sa môžete dohodnúť a nechať si spísať dohodu advokátom (prípadne dohodu s advokátom konzultovať, avšak to nie je podmienka vysporiadania) - ak máte nejaký majetok, ktorý by ste chceli vysporiadať. Majetkové vysporiadanie sa nemusí riešiť cez súd.