Zrážky zo mzdy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Zrážky zo mzdy

Dobrý deň, má právo vymáhacia spoločnosť požadovať zrážky z mzdy za pohľadávku banky, aj keď jej mesačne platím splátky a som ochotná dohodnúť sa na vyšších splátkach? Nie je to exekučný príkaz.

Odpoveď: Zrážky zo mzdy

Dobrý deň,

podľa § 551 ods. 1 OZ Uspokojenie pohľadávky možno zabezpečiť písomnou dohodou medzi veriteľom a dlžníkom o zrážkach zo mzdy; zrážky zo mzdy nesmú byť väčšie, než by boli zrážky pri výkone rozhodnutia. Na to, aby Vám mohli byť zo mzdy zrážané určité sumy, slúžiace na uspokojenie pohľadávky veriteľa je potrebná Vaša vzájomná dohoda s veriteľom. Veriteľ, ani ním poverená osoba nemôže jednostranne prikázať zamestnávateľovi, aby Vám zrážal sumy zo mzdy.