Exekúcia zrážkami zo mzdy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Exekúcia zrážkami zo mzdy

Dobrý večer, chcel by som sa spýtať, či mám nárok na vrátenie 80 eur od exekútorky, ktoré jej boli omylom naviac stiahnuté z môjho platu. Ďakujem.

Odpoveď: Exekúcia zrážkami zo mzdy

Dobrý deň. Exekútor musí pri vykonaní exekúcie postupovať v súlade s Exekučným poriadkom a súvisiacmi predpismi. Ak je exekúcia vykonávaná zrážkami zo mzdy, postupuje exekútor v zmysle ustanovenia § 66 a nasl. Exekučného poriadku. Pokiaľ nastala situácia, že zrážky zo mzdy boli vykonané vo väčšom rozsahu, odporúčam Vám celú vec prekonzultovať s exekútorom povereným na vykonanie exekúcie. Všeobecne platí, že je vhodné s exekútorom čo najviac komunikovať. Ak teda skutočne nastala situácia, že zrážky boli vykonané vo väčšom rozsahu, môžete exekútora požiadať o vrátenie rozdielu.